Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Brytyjczycy i holokaust. Gilad Atzmon
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 13 marzec 2019 08:08 Autor: Andreas

Brytyjczycy i holokaust. Gilad Atzmon

Gilad Atzmon Gilad Atzmon Bryan LedgardFlickrCC BY 2.0

Niewidzenie tego, że Gaza jest obozem koncentracyjnym to kłamstwo holokaustyczne!!!

Brytyjska i żydowska prasa wczoraj poinformowała, że badanie ujawnione dla oznaczenia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście  odkryło/ foundthat, że „1 na 20 dorosłych Brytyjczyków nie wierzy iż holokaust miał miejsce, i 12% uważa, że skala ludobójstwa jest wyolbrzymiona”.

Prawie połowa badanych powiedziała, że nie wiedziała „ilu Żydów zamordowali naziści i 1 osoba na 5 uważała, że zabito mniej niż 2 mln Żydów”.

To pokazuje jeszcze jeden dowód na to, że im bardziej dogmatycznie nalegają na głoszenie prymatu żydowskiego cierpienia, tym mniej ludzi interesuje sytuacja Żydów. Ta sama zasada odnosi się do antysemityzmu, im więcej żydowskich instytucji opłakuje tragedię, tym bardziej nasila się opór wobec żydostwa w Brytanii i nie tylko.

Wypowiadając się za Holocaust Memorial Day Trust, który zamówił badanie, Olivia Marks-Woldman powiedziała BBC, że: „bez podstawowego zrozumienia tej niedawnej historii, grozi nam niebezpieczeństwo ignorancji o tym dokąd zaprowadzi nas brak szacunku dla inności i  wrogość do innych”. Jeśli Marks-Woldman naprawdę troszczy się o ‚szacunek do inności i wrogość innych’, może chcieć pokazać co ona i Trust zrobili by zatrzymać holokaust odbywający się teraz w Palestynie z rąk nie innych niż żydowskiego państwa.

Karen Pollack, dyrektor wykonawcza Holocaust Educational Trust, powiedziała w oświadczeniu, że badanie wykazało „konieczność zwiększenia edukacji o ludobójstwie”. Ile więcej godzin powinno Radio 4 BBC poświęcić nazistowskiej erze i żydowskiemu cierpieniu pamiętając iż mamy tylko 24 godziny?

Żydowska prasa zauważyła też, że wyniki badania zgadzają się z tymi niedawnymi CNN, że 1 / 5 Europejczyków uważa, że naród żydowski ma zbyt duży wpływ na finanse i politykę, a 1 / 3 mówi, że nie wie w ogóle albo „tylko trochę” o holokauście. Zastanawiam się czy to oznacza, że nadszedł czas by instytucje żydowskie zbadały siebie i spróbowały domyślić się o co tu chodzi. Dlaczego Europejczycy ‚negują’ żydowską przeszłość? Jak to możliwe, że im więcej czasu, wysiłku i pieniędzy inwestuje się w ‚edukację holokaustyczną’, tym ‚mniej wyedukowani’ wydają się ludzie?

Ale tu jest mały kruczek. Wczoraj The Times Of Israel poinformował, że w grudniu 2018 „główny europejski raport odkrył, że prawie 90% europejskich Żydów czuje iż antysemityzm nasilił się w ich krajach zamieszkania”. Najwyraźniej najbardziej powszechnymi ‚antysemi-ckimi’ opiniami jakie słyszeli Żydzi były „porównania Izraelczyków z nazistami w odniesieniu do Palestyńczyków”.

Może  Holocaust Memorial Trust powinno uspokoić to pozytywne odkrycie. Nie tylko Europejczycy i Brytyjczycy rozumieją holokaust, oni stosują jego przesłanie w sposób uniwersalny. Oni brzydzą się faszyzmem, rasizmem, czystkami etnicznymi i opresją i tak się dzieje, że przywódców Izraela postrzegają jako współczesnych nazistów. Przyjmuję, że to może być obelżywe dla niektórych Żydów, ale to nie pokazuje, że najważniejsza lekcja o holokauście, znaczenie sprzeciwu wobec rasizmu i opresji, ma się dobrze i jest szeroko rozumiana.

Brits and the Holocaust

GiladAtzmon •  29.01.2019

http://www.unz.com/gatzmon/brits-and-the-holocaust/

Autor tego artykułu, Gilad Atzmon, jest znanym muzykiem pochodzenia żydowskiego mieszkającym w Brytanii. Takie rzeczy pisze…
Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 13 marzec 2019 09:50
alexjones.pl Informacje ze świata Brytyjczycy i holokaust. Gilad Atzmon