Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Reakcja Rosji. Bombowce z USA już nad Bałtykiem
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 22 marzec 2019 06:01 Autor: Andreas

Reakcja Rosji. Bombowce z USA już nad Bałtykiem

B-52 B-52 Steve Elliott/Flickr/CC BY-SA 2.0

Nad Morzem Bałtyckim trwają właśnie manewry bombowców B – 52, w których biorą także udział jednostki lądowe Stanów Zjednoczonych. Wszystko odbywa się w ramach manewrów z siłami NATO mających miejsce w rejonie Polski oraz Litwy. Rosji jednak nie podobają się działania NATO prowadzone na tym obszarze. 

Nie tylko Na Litwie i w Polsce…

Źródło : air-boine.com

 Jak podaje Ambasada USA działania i obecność bombowców strategicznych nad Morzem Bałtyckim jest nijako sprawdzianem sił stacjonujących w Polsce oraz na Litwie. Działania te są przeprowadzane w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności (eFP). Warto dadać, iż uczestniczące w lotach nad Polską bombowce B-52 Stratofortress na co dzień stacjonują w Barksdale w stanie Luizjana. W Europie bazą tych sześciu maszyn tego typu jest ośrodek RAF w brytyjskim Fairford. Jak dowiadujemy się również ze stacji CNN, bombowce B-52 stacjonują także w rejonie Norwegii, Kamczatki oraz Morza Czarnego. Ich obecność w tych rejonach ma być “jasnym sygnałem dla Rosji”.

Zakres działań bombowców B-52

Jak podają Amerykanie na terenie Litwy maszyny B-52 dokonywały zrzutu pocisków, oczywiście bez materiału wybuchowego. Ponadto piloci bombowców z USA doskonalili również niezwykle istotne elementy bezpośredniego wsparcia lotniczego z udziałem litewskich odrzutowców szkoleniowych L-39 Albatros. Bombowce B-52 prowadziły też szkolenie z bezpośrednio z nawigatorami naprowadzenia lotnictw z NATO Joint Terminal Attack Controllers. Zostały one przydzielone do wielonarodowej batalionowej grupy bojowej na Litwie, ćwiczenia przeprowadzone były również z Polską Grupą Bojową.

Siły USA na pomorzu 

Także na pomorzu trwają ćwiczenia Amerykańskich wojsk. A dokładnie na poligonie wojskowym w okolicach Drawska Pomorskiego, na którym to ćwiczą wojska lądowe USA, które przybyły do Polski z amerykańskiej bazy utworzonej w Holandii.
Jak podaje Amerykańskie dowództwo jednostki, działania na terenie Polski są demonstracją i pokazem sił oraz możliwości ich jednostek i sprzętu.

 A co na to Rosja? 

Jak stwierdzi rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, loty amerykańskich bombowców B-52 nieopodal granic z Rosją powodują dodatkowe napięcia oraz narastanie negatywnych emocji.

Rzecznik Pieskow ograniczył swoją wypowiedz i tak skomentował obecną sytuację : “Z wojskowo-taktycznego punktu widzenia mogą to z pewnością skomentować tylko nasi specjaliści wojskowi, jestem pewien, że to zrobią. Ograniczę się tylko do tego, że z pewnością podobne działania Stanów Zjednoczonych nie prowadzą do umocnienia atmosfery bezpieczeństwa i stabilności w regionie, który przylega bezpośrednio do granic Federacji Rosyjskiej”.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 22 marzec 2019 05:58
alexjones.pl Informacje ze świata Reakcja Rosji. Bombowce z USA już nad Bałtykiem
Unable to open file!