Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata USA zastosują sankcje wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 23 marzec 2019 05:01 Autor: Andreas

USA zastosują sankcje wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego

USA zastosują sankcje wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego Roberto Venturini/Flickr/CC BY 2.0

Sekretarz stanu USA zapowiedział zastosowane sankcji wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego zaangażowanych w prowadzenie śledztw przeciw amerykańskim obywatelom.

„Ogłaszam politykę ograniczeń wizowych USA na tych, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za jakiekolwiek śledztwa dotyczące personelu USA” – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo, którego za agencją Reuters zacytował portal Onet. Jak wyjaśnił w czasie zeszłotygodniowej konferencji prasowej Pompeo sankcje będą oznaczać wprowadzenie przez USA ograniczeń wizowych wobec pracowników i współpracowników MTK.

Według agencji Reuters poprzez takie działania administracja Trumpa chce ograniczyć działania Trybunału wobec Amerykanów operujących w Afganistanie i ich sojuszników. Deklaracja Pompeo jest powtórzeniem wrześniowych gróźb Waszyngtonu, że sędziowie MTK prowadzący sprawy domniemanych zbrodni wojennych popełnionych w Afganistanie mogą otrzymać zakaz wjazdu do USA, a ich środki finansowe w amerykańskich instytucjach finansowych mogą zostać zamrożone. Także Pompeo zapowiedział możliwość wprowadzenia sankcji gospodarczych wobec pracowników MTK.

Międzynarodowy Trybunał Karny to stały sąd międzynarodowy powołany do sądzenia osób fizycznych oskarżanych o popełnienie zbrodni ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko pokojowi, które miały miejsce po 1 lipca 2002 roku. USA nie ratyfikowały statutu MTK.

onet.pl/kresy.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

zefir:
Ta „zabawa” trwa już od 1946roku.To wtedy USA jako członek Światowego Trybunału Sprawiedliwości przy ONZ zainicjowały powołanie współczesnego Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS),do którego dołączyły,ale z zastrzeżeniem,że Stany Zjednoczone,oraz ich obywatele nie mogą być sądzone na podstawie jakichkolwiek traktatów międzynarodowych,np Karty Narodów Zjednoczonych,Karty Organizacji Państw Amerykańskich,Konwencji Genewskich,Konwencji w sprawie ludobójstwa,itp MTS zastrzeżenia USA zaakceptował.Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego Stany Zjednoczone nie zaakceptowały i nie ratyfikowały,podobnie jak Izrael.Nie pierwszy to raz Międzynarodowy Trybunał Karny idzie na wojnę z USA.W 2002 roku Kongres USA przyjął ustawę ochoczo podpisaną przez prezydenta Busha,która upoważniała władze z Białego Domu do inwazji na Hagę gdyby tamtejszy Trybunał Sprawiedliwości postawił przed sądem jakiegokolwiek Amerykanina-to tzw „Ustawa o Inwazji na Holandię”. Cała logika zgodna jest z Adolfem,który też uważał,że zwycięzcy nikt nie rozlicza.

 

 


Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 23 marzec 2019 05:46
alexjones.pl Informacje ze świata USA zastosują sankcje wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego