Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata May zostanie obalona?
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 25 marzec 2019 07:03 Autor: Andreas

May zostanie obalona?

Theresa May Theresa May EU2017EE Estonian PresidencyFlickrCC BY 2.0 (3)

Jeżeli wierzyć brytyjskim mediom, w rządzie Theresy May właśnie dojrzewa spisek mający na celu obalenie premier Wielkiej Brytanii.

Źródłem tych sensacyjnych doniesień jest „The Sunday Times”, który napisał, że spiskowcy mają dokonać odsunięcia premier na niedzielnym posiedzeniu rządu. W spisku miałoby uczestniczyć 11 ministrów, którzy uznali, że May jest niezdolna do pełnienia swojej funkcji. Ministrowie na posiedzeniu mają wezwać Theresę May do złożenia dymisji. W wypadku jej odmowy, masowo mają złożyć rezygnację, co sparaliżuje działanie rządu i postawi May w bardzo trudnej sytuacji.
Na stanowisku premiera miałby ją zastąpić albo David Lidington – szef gabinetu, albo Michael Gove – minister środowiska.

To wszystko zwolennicy opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię, gotowi doprowadzić sprawę opuszczenia UE przez ich kraj do końca, ale nie w tak nieudolny sposób, w jaki prowadzi to Theresa May.

„Koniec jest bliski. Ona przestanie być premierem za 10 dni” miał powiedzieć jeden z członków rządu. Inny miał oznajmić, że „jej rozum ma awarię”.

Oczywiście, dymisja brytyjskiej premier mogłaby pogłębić chaos związany z procesem opuszczania przez Wielką Brytanię Unii, ale z drugiej strony, może negocjacje z Unią nabrałyby tempa i określono by terminy i warunki Brexitu, do czego jak na razie May nie potrafi doprowadzić.

Obecnie sytuacja jest taka, że Rada Europejska ustaliła, że Wielka Brytania wyjdzie ze struktur unijnych 12 kwietnia, gdyby nie udało się osiągnąć porozumienia. Alternatywą byłoby zaproponowanie innego terminu, spowodowanego przyczynami technicznymi. Możliwe jest też opóźnienie spowodowane np. przeprowadzeniem drugiego referendum.

W ostatni weekend na ulice Londynu wyszło milion obywateli Wielkiej Brytanii z żądaniem przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie Brexitu.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 25 marzec 2019 08:16