Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Rosja gotowa na kolejne sankcje
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 15 kwiecień 2019 07:06 Autor: Andreas

Rosja gotowa na kolejne sankcje

Rosja gotowa na kolejne sankcje Mat/Flickr/CC BY-ND 2.0

Ministerstwo Finansów Rosji ogłosiło plan B na wypadek, gdyby Stany Zjednoczone wprowadziły kolejne sankcje, zwłaszcza obejmujące w sektor bankowy.

USA doskonale wiedzą, że sankcje, które wyrzucą Rosję za burtę światowych relacji finansowych mogą spowodować bardzo poważne perturbacje tamtejszej gospodarki, a nawet jej całkowite załamanie. Moskwa jednak nie ma zamiaru biernie czekać na amerykańską agresję.

W tej sprawie wypowiedział się minister finansów Rosji, Anton Siluanow. Nie ukrywał planów resortu, którym kieruje. Przedstawił je podczas niedawnej sesji Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Siluanow wyraźnie stwierdził, że taki obrót spraw uważa za „mało prawdopodobny”, ale wyjaśnił, że „mamy plan B na wypadek wprowadzenia tych [dotyczących sektora bankowego Rosji] sankcji”. Według ministra Centralny Bank Rosji dysponuje stosownymi instrumentami by chronić wszystkich klientów, tzn możliwość ochrony ich depozytów, możliwość wypłaty gotówki, jak również zabezpieczenie przeprowadzenia operacji bezgotówkowych w każdej walucie.

– I w wypadku wprowadzenia sankcji do operacji zachowania płynności finansowej banków z udziałem kapitału państwowego włączy się centralny bank i rząd . Gdy dwa lata temu zagraniczny kapitał uciekał od rosyjskich obligacji, to w to miejsce weszli nasi biznesmeni. Teraz kapitał zagraniczny znowu biegnie po nasze papiery wartościowe. Jeżeli znowu będą uciekać [z powodu nowych sankcji] to mamy stosowny zapas budżetowych środków. Rok przetrzymamy na pewno. Nawet na tych resztkach. A w następnych latach zobaczymy, mamy rezerwy Funduszu Dobrobytu Narodowego – zapewnił Siluanow.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 15 kwiecień 2019 08:04
alexjones.pl Informacje ze świata Rosja gotowa na kolejne sankcje