Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Terroryzm wytrychem do okupacji
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 16 kwiecień 2019 08:08 Autor: Andreas

Terroryzm wytrychem do okupacji

Terroryzm wytrychem do okupacji DVIDSHUB/Flickr/CC BY 2.0

Oficjalnie rząd USA nazwał wojska Iranu zorganizowaną grupą terrorystyczną.

Tak odnoszono się do SS, Al–Kaidy, aktualnie do ISIS. Biorąc pod uwagę styl działania, równie dobrze można tym terminem nazwać oddziały IDF (Israeli Defense Forces). Obserwacja  uczy, że taka etykietka jest jak detonator uruchamiający reakcję łańcuszka zdarzeń. Niebawem, według znanego schematu pojawią się sankcje ekonomiczne jako środek do walki z terroryzmem sianym przez urojony reżim. Nastąpi zakaz prowadzenia rozmów czy interesów z tym krajem obejmujący kraje sojusznicze. Zatem żaden generał waszyngtoński nie będzie prowadził rozmów z generałem irańskim by zminimalizować zagrożenie wojną, bo zostanie to potraktowane jako działalność nielegalna. Wyłamujący się spod tej zasady musi liczyć się z zamrożeniem, lub przejęciem aktywów, czy nawet zagrożeniem życia. Taka jest podszewka walki z terroryzmem.

Co kryje się za traktowaniem armii jako grupy terrorystycznej. Oficjalne nazwanie armii niepodległego państwa jako zorganizowanej sieci terrorystycznej otwiera furtkę do działania, które w dotychczas istniejącym porządku prawnym byłoby nielegalne. Ta terminologia usprawiedliwia bezprawie i pozwala je uznać za nowe prawo. Dokładnie tak jak Al-Kaida uznana za nielegalną sieć terrorystyczną stała się pretekstem do umiędzynarodowienia problemu i tworzenia sojuszy, usprawiedliwione stało się przekraczanie wszelkich granic pod szlachetnie brzmiącym szyldem walki z terrorem. Zgodnie z tą zasadą wszyscy sojusznicy skupili się w NATO. Pojawienie się w Pentagonie osób służących interesom Izraela jako neo-konserwatystów popchnęło Amerykę ku wojnie z Irakiem.

Traktując dowolny incydent jako akt terroru na jednego z członków NATO, cały blok mobilizowany jest do jego odparcia. Kraje satelickie zobowiązane są donosić o wszelkim śladzie współpracy z Iranem na swoim terenie.

Gdyby celem któregokolwiek z prezydentów USA było pokojowe rozwiązanie wszelkich sporów i zmniejszenie zagrożenia wojną, nie szafowałby  wobec żadnego niepodległego państwa nazwaniem go terrorystycznym, bo jest to otwarcie drogi do  podgrzania nastrojów wojennych prowadzących do jego okupacji. Czy cała ta opisana strategia jest autorstwa panów Pompeo, Pence’a? Cytując THE TIMES OF ISRAEL:”B. Netanyahu podziękował prezydentowi USA D. Trumpowi za określenie armiiirańskiej jako terrorystycznej.” Ten ruch dokonany był na  życzenie B. Netanyahu. Kto więc prowadzi politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych?

W ramach upominku wzmacniającego przedwyborcze notowania Premiera Izraela Prezydent D. Trump „dał” Jerozolimę, Wzgórza Golan, a w przeddzień wyborów zakwalifikował Iran zgodnie z oczekiwaniem. Tak oto pan Netanyahu może mówić, że owinął sobie Trumpa wokół palca, co poniekąd potwierdza, że jest w stanie uzyskać cokolwiek na czym mu zależy.

 

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 kwiecień 2019 10:28
alexjones.pl Informacje ze świata Terroryzm wytrychem do okupacji