Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Reelekcyjna „skarbonka Trumpa" pęka w szwach
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 16 kwiecień 2019 08:06 Autor: Andreas

Reelekcyjna „skarbonka Trumpa" pęka w szwach

Reelekcyjna „skarbonka Trumpa" pęka w szwach Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0 (4)

Prezydent USA Donald Trump zebrał już prawie 41 milionów dolarów na swoją reelekcyjną kampanię w wyborach w 2020 roku, pisze Bloomberg. Jak poinformowano, w ciągu zaledwie trzech miesięcy 2019 roku szef państwa otrzymał 30 milionów. 99% darowizn wynosiło 200 dolarów lub mniej, a średnia kwota wynosiła około 34 dolary.

Sam Trump był w stanie zebrać tyle pieniędzy, ile dwóch kandydatów Partii Demokratycznej zajmujących pierwsze miejsca łącznie. Senator Bernie Sanders zdobył 18,2 miliona, a senator Kamala Harris - 12 milionów.

Ponadto 45,8 miliona zebrał krajowy komitet Partii Republikańskiej, który będzie wspierać Trumpa. Prezydent ma już 82 miliony dolarów. Kwota ta przewyższa łącznie ośmiu kandydatów z Partii Demokratycznej. Jednakże krajowy komitet Demokratów i kilku innych pretendentów, którzy rozpoczęli już zbieranie funduszy, nie ujawniło jeszcze otrzymanych kwot.

Trump zbiera fundusze na kampanię również od głównych darczyńców, zauważa Bloomberg. W szczególności w kwietniu organizuje dwa wydarzenia w San Antonio i Los Angeles. Najdroższy bilet na to ostatnie kosztuje 150 tysięcy dolarów i daje prawo do odwiedzenia okrągłego stołu z udziałem prezydenta.

Associated Press pisze, że Trump na kampanię 2020 nie wydał na razie ani centa ze swoich oszczędności. Zaś w 2016 roku w większości sam finansował swoją kampanię wyborczą.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada 2020 roku. Kampania wyborcza rozpocznie się w lutym tego samego roku, kiedy Republikanie i Demokraci zaczną wybierać delegatów na krajowe kongresy.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 kwiecień 2019 10:19
alexjones.pl Informacje ze świata Reelekcyjna „skarbonka Trumpa" pęka w szwach