Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Doradczyni Trumpa potajemnie pojechała do Rosji
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 18 kwiecień 2019 07:08 Autor: Andreas

Doradczyni Trumpa potajemnie pojechała do Rosji

 Fiona Hill Fiona Hill Heinrich-Böll-Stiftung/Flickr/CC BY-SA 2.0

Doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa Fiona Hill pojechała do Moskwy z niezapowiedzianą wizytą, donosi rosyjska gazeta „Kommiersant”.

Hill jest dyrektorem ds. Rosji i Eurazji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA. Wraz z nią przyjechała delegacja z Białego Domu. Podczas wizyty Hill i jej współpracownicy spotkali się z przedstawicielami Rady Bezpieczeństwa Rosji oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Według gazety wizyta Hill nie została publicznie ogłoszona przez władze rosyjskie ani amerykańskie. Wielokrotnie przyjeżdżała do Rosji jako doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale Waszyngton nalegał, aby wizyty Hill nie były nagłaśniane.

Hill jest autorką wielu książek o Rosji, znawcą rosyjskiej i radzieckiej historii oraz języka rosyjskiego, studiowała między innymi w Moskiewskim Instytucie Języków Obcych im. Maurice’a Thoreza. Pracowała dla amerykańskiego wywiadu w latach 2006-2009 i wielokrotnie pojawiała się w prasie krytykując prezydenta Rosji Władimira Putina.

W 2013 roku opublikowała biografię rosyjskiego prezydenta, w której ostrzegła jego oponentów przed niedocenianiem strategicznych zdolności Putina i jego zdolności do znalezienia słabych punktów przeciwników - według Hill obecny rosyjski przywódca nauczył się tego podczas pracy w KGB.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 18 kwiecień 2019 11:10
alexjones.pl Informacje ze świata Doradczyni Trumpa potajemnie pojechała do Rosji