Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Sekretarz Generalny ONZ wezwał strony w Wenezueli do maksymalnej powściągliwości
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 01 maj 2019 07:06 Autor: Andreas

Sekretarz Generalny ONZ wezwał strony w Wenezueli do maksymalnej powściągliwości

Antonio Guterres Antonio Guterres United States Mission Geneva/Flickr/CC BY-ND 2.0

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wzywa strony w Wenezueli do zachowania maksymalnej powściągliwości i uważnie monitoruje sytuację, powiedział rzecznik prasowy sekretarz generalny ONZ Stephane Dujarric.

We wtorek rano lider opozycji Juan Guaido i jego zwolennicy zebrali się w Caracas na drodze przed bazą wojskową Carlota. Wcześniej Guaido wezwał naród Wenezueli i armię do wyjścia na ulice, aby zakończyć operację "Wolność" mającą na celu obalenie głowy państwa, Nicolasa Maduro.

Prezydent Wenezueli Maduro powiedział, że dowódcy wszystkich regionów zintegrowanej obrony i stref zintegrowanej obrony zadeklarowali pełną lojalność wobec narodu, konstytucji i ojczyzny. Według ministra obrony Wenezueli Vladimira Padrino siły zbrojne kraju pozostają całkowicie po stronie „konstytucji i prawowitych władz”.

Wenezuelska armia pozostaje lojalna wobec prawowitego prezydenta kraju po tym, jak lider opozycji Juan Guaido ogłosił rozpoczęcie ostatniej fazy operacji „Wolność”, której celem jest obalenie legalnej władzy. Szef Ministerstwa Obrony kraju Vladimir Padrino poinformował o tym na Twitterze.

Według niego siły zbrojne wspierają konstytucję i prawowitą władzę. Szef departamentu zauważył, że normalna sytuacja została utrzymana w bazach wojskowych i sztabach, nie było przypadków niesubordynacji. Żołnierze odrzucają wezwania do powstania, powiedział Padrino. Obiecał, że armia będzie bronić porządku i spokojnego życia w kraju.


Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 01 maj 2019 08:08
alexjones.pl Informacje ze świata Sekretarz Generalny ONZ wezwał strony w Wenezueli do maksymalnej powściągliwości