Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polka miała zaśpiewać na Eurowizji. Nie wystąpi: „Plany pozmieniały się w Izraelu”
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 02 maj 2019 07:01 Autor: Andreas

Polka miała zaśpiewać na Eurowizji. Nie wystąpi: „Plany pozmieniały się w Izraelu”

Roksana Węgiel Roksana Węgiel Fryta 73/Flickr/CC BY-SA 2.0

Roksana Węgiel nie wystąpi na festiwalu Eurowizji w Izraelu. Jak tłumaczy młoda wokalistka – decyzja nie zależy od niej, została podjęta przez… Izrael.

14-letnia Węgiel to zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Miała gościnnie zaśpiewać w Izraelu podczas majowej edycji konkursu dla dorosłych.

„Miałam występować jako gość, ale plany się pozmieniały i będę miała tylko wywiad. Nie zależy to od nas, plany pozmieniały się w Izraelu” – komentuje Polka.

Organizatorami konkursu będzie Europejska Unia Nadawców i izraelski nadawca publiczny Israeli Public Broadcasting Corporation. Węgiel podkreśliła w rozmowie z Eska.pl, że organizator nie podał powodu dlaczego zrezygnował z występu 14-latki.

To nie pierwszy skandal z Eurowizją w roli głównej. Niedawno informowaliśmy, że zespół Tulia, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji postanowił usunąć krzyż z teledysku piosenki „Pali się”. Jak tłumaczy management zespołu – „To był celowy zabieg”.

Zespół na potrzeby promocji stworzył klip z anglojęzycznymi wstawkami – okazało się jednak, że wycięto kilka sekund, na których było widać krzyż.

W oryginalnej wersji w jednej ze scen wyraźnie widać krzyż przy drodze. Zabrakło go za to w wersji na tegoroczny konkurs Eurowizji. „Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż” – przekonuje do decyzji management.

„Usunięcie krzyża z teledysku Tulii do piosenki »Fire of Love (Pali się)« wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu” – przekonują pracownicy.

dorzeczy/medianarodoweŹródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 02 maj 2019 07:36
alexjones.pl Informacje ze świata Polka miała zaśpiewać na Eurowizji. Nie wystąpi: „Plany pozmieniały się w Izraelu”