Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Partia Brexit ma już 85 000 członków! Nigel Farage triumfuje i wieści koniec dwupartyjnego systemu rządów w UK
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 08 maj 2019 14:08 Napisał

Partia Brexit ma już 85 000 członków! Nigel Farage triumfuje i wieści koniec dwupartyjnego systemu rządów w UK

Nigel Farage Nigel Farage Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

Nigel Farage już dawno nie miał tylu powodów do zadowolenia – liczba członków jego nowej Partii Brexit właśnie przekroczyła 85 000, a suma składek członkowskich dobiła do kwoty 2 mln funtów. Farage nie kryje entuzjazmu przed zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami do Parlamentu Europejskiego i wieści koniec dwupartyjnego systemu rządów w UK.

Partia Brexit prowadzi obecnie w sondażach i można się spodziewać, że w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego pozostawi daleko w tyle dwie główne siły polityczne – Partię Konserwatywną i Partię Pracy, które są w głównej mierze odpowiedzialne za niedoprowadzenie do Brexitu 29 marca 2019 r. W najnowszym wywiadzie Nigel Farage nie krył zadowolenia z takiego obrotu spraw i zapowiedział, że dwupartyjny system rządów w Wielkiej Brytanii już wkrótce dobiegnie końca.

- [Partia Brexit] jest najszybciej rozwijającą się siłą polityczną w kraju, która zniszczy system dwupartyjny – zaznaczył w wywiadzie Nigel Farage z typową dla siebie śmiałością. Wczoraj dobiliśmy do 85 000 członków, którzy wpłacają po 25 funtów. Rozgryźcie to. Zebraliśmy 2 mln funtów od osób indywidualnych, które dołączyły do nas poprzez naszą stronę. Nie sądzę, żeby jakakolwiek inna partia polityczna właśnie w taki sposób zbierała swoje fundusze – dodał kontrowersyjny polityk.

Po przyciągnięciu do Partii Brexit znacznej liczby wyborców Partii Konserwatywnej, Nigel Farage przymierza się obecnie do przekonania do siebie także dotychczasowych sympatyków Partii Pracy. W tym celu były lider UKIP wezwał Jeremy'ego Corbyna do wzięcia udziału w debacie, w której chciałby wypunktować błędy laburzystów w procesie zmierzającym do Brexitu. - Tam jest 5 mln wyborców Partii Pracy, którzy głosowali za wyjściem z UE, zwłaszcza na terenie Midlands, na północy UK i w południowej Walii. Bardzo chciałbym przedyskutować to z Jeremym Corbynem w debacie i dowiedzieć się, jakie jest w tym względzie stanowisko Partii Pracy – powiedział Farage.

 

Źródło:Polishexpress.co.uk

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 08 maj 2019 12:09
alexjones.pl Informacje ze świata Partia Brexit ma już 85 000 członków! Nigel Farage triumfuje i wieści koniec dwupartyjnego systemu rządów w UK