Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Władze USA wysyłają do Polski pełnomocnika do spraw walki z antysemityzmem
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 08 maj 2019 08:30 Autor: Andreas

Władze USA wysyłają do Polski pełnomocnika do spraw walki z antysemityzmem

Elan Carr Elan Carr United States Department of State/Flickr/Public Domain

Elan Carr to Specjalny Pełnomocnik Departamentu Stanu USA ds. Monitorowania i Walki z Antysemityzmem. Wkrótce przyjedzie do Polski.

Carr został zaprzysiężony jako Specjalny Pełnomocnik ds. Monitorowania i Walki z Antysemityzmem w zeszłym miesiącu, jak informuje portal Media Narodowe. Już 1 maja przybył do Polski by wziąć udział w organizowanym przez środowiska żydowskie Międzynarodowym Marszu Żywych. Jednak już wkrótce Carr ma znów pojawić się w naszym kraju. W dniach 7-9 maja amerykański urzędnik złoży wizytę w Polsce i na Węgrzech.

Carr ma zadanie w obu krajach spotkać się z ich władzami, ale też z liderami miejscowych społeczności żydowskich. Na podstawie zebranych informacji ma doradzać szefowi amerykańskiej dyplomacji.

Carr był w przeszłości prokuratorem pracującym w Los Angeles. Pochodzi z rodziny żydowskiej, której korzenie sięgają Iraku. Jeden z jego przodków, Adballah Somekh był w XIX wieku naczelnym rabinem Bagdadu. Jego dziadek wyemigrował do Izraela w 1950. Stamtąd jego rodzina trafiła do USA. Carr otrzymał wykształcenie w szkołach żydowskich i mówi płynnie po hebrajsku.

Sekretarz stanu Mike Pompeo dał się poznać z wywieranie na Polskę presji w sprawie wypłacenia organizacjom żydowskim z USA pieniędzy za wartość tak zwanego „mienia bezspadkowego”, czyli mienia należącego niegdyś do obywateli II RP żydowskiej narodowości, którzy zginęli w czasie drugiej wojny światowej nie pozostawiając spadkobierców. Pompeo w czasie pobytu w Warszawie na konferencji dotyczącej Bliskiego Wschodu, jak odbyła się w lutym, wezwał władze Polski do uchwalenia specjalnej ustawy, która umożliwiłaby pokrycie roszczeń organizacji żydowskich.

medianarodowe.com/brandeiscenter.com/kresy.plŹródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 08 maj 2019 08:12
alexjones.pl Informacje ze świata Władze USA wysyłają do Polski pełnomocnika do spraw walki z antysemityzmem