Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kontrowersyjne chińskie oprogramowanie kontroli społeczeństwa jest wdrażane w Australii
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 10 maj 2019 19:10 Autor: Andreas

Kontrowersyjne chińskie oprogramowanie kontroli społeczeństwa jest wdrażane w Australii

Kontrowersyjne chińskie oprogramowanie kontroli społeczeństwa jest wdrażane w Australii Ludovic Bertron/Flickr/CC BY 2.0

Australia przygotowuje się do debiutu swojej wersji nowoczesnego systemu chińskiego reżim do monitorowania i kontrolowania swoich obywateli. Uruchomienie tego systemu, które odbędzie się w północnym mieście Darwin, obejmie systemy monitorowania aktywności ludzi za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Nowy system opiera się na programach monitorowania w Shenzhen w Chinach, gdzie Komunistyczna Partia Chin (CCP) testuje swój System Kredytów Społecznych. Według NT News urzędnicy rady miasta Darwin udali się do Shenzhen,  aby „mieć szansę zobaczyć dokładnie, jak działa ich inteligentna technologia, zanim zostanie w pełni wdrożona”.

W Darwinie zbudowali już „słupy wyposażone w głośniki, kamery i Wi-Fi”, zgodnie z NT News, aby monitorować ludzi, ich ruchy po mieście, odwiedzane strony internetowe i aplikacje, których używają. Monitorowanie będzie prowadzone głównie przez sztuczną inteligencję, ale będzie ostrzegać władze na podstawie ustalonych algorytmów.

Podobnie jak w Chinach, system nadzoru jest nazywany programem „inteligentnego miasta”, a chociaż australijscy urzędnicy twierdzą, że jego działania są łagodne, ogłosili, że monitoruje on aktywność telefonu komórkowego i „ wirtualne ogrodzenia ”, które wyzwalają alarmy, jeśli ludzie je przekraczają.

„Otrzymamy alarm z informacją:„ W tej okolicy jest osoba, która przekroczyła wirtualny płot ”. … alarm wysyłany jest do dowolnego organu, czy to my, czy policja, mówimy „spójrz na kamerę pięć” – powiedział Josh Sattler, dyrektor generalny rady Darwina ds. Innowacji, usług rozwojowych, według NT News.

Natura „wirtualnych ogrodzeń” i rodzaj aktywności, która będzie brzmiała jak alarm, nadal nie są jasne.

System jest promowany jako łagodny. Sattler powiedział, że przekaże informacje rządowi „gdzie ludzie korzystają z Wi-Fi, do czego używają Wi-Fi, czy oglądają YouTube itp. Wszystkie te informacje, które możemy udostępniać firmom. … Możemy poinformować firmy: „Hej, 80 procent ludzi faktycznie korzysta z Instagramu w tej części miasta, między tymi godzinami”.

Inteligentne miasto Kredytu Społecznego KPCh jest w stanie monitorować każdą osobę w społeczeństwie, śledząc każdy element ich życia – w tym ich przyjaciół, zakupy online, codzienne zachowanie i inne informacje – i przypisuje każdej osobie wynik obywatela, który określa ich poziom wolność w społeczeństwie.

Narzędzie to stanowi podstawowy element programów KPCh służących do monitorowania i prześladowania dysydentów, w tym wyznawców religii i ludzi, którzy sprzeciwiają się rządzącemu systemowi komunistycznemu.

Teng Biao, chiński prawnik zajmujący się prawami człowieka, wizytujący naukowiec z New York University, opisał System Kredytu Społecznego jako nową formę tyranii, mającą na celu reaktywację totalitarnego uścisku KPCh w społeczeństwie.

„W przeszłości istniał nazistowski totalitaryzm i totalitarny system Mao Zedonga, ale system totalitarny napędzany przez internet i współczesną technologię nie istniał wcześniej”, powiedział Teng w niedawnym wywiadzie dla  The Epoch Times .

„KPCh robi teraz pierwszy krok w kierunku zbudowania tak zaawansowanego technicznie systemu totalitarnego, wykorzystując ratingi kredytowe oraz monitorując i rejestrując każdy szczegół w codziennym życiu ludzi, co jest bardzo przerażające”.

Reżim nie jest również zainteresowany utrzymaniem technologii w swoich granicach.

To eksport systemu i jego „chińskiego modelu” totalitarnego rządu, jako usługi programu „Jeden pas, jedna droga”. Kiedy KPCh buduje swoją infrastrukturę za granicą, jej programy nadzoru i kontroli społecznej są częścią pakietu.

W Darwinie nastąpił nacisk na skok w program KPCh. Lokalni urzędnicy zawarli umowę „przyjaźni” z Dystryktem Yuexiu w Guangzhou w Chinach w 2018 roku. Według Johna Garricka, starszego wykładowcy na Uniwersytecie Karola Darwina, chińskie media uznały umowę za „część podpisu prezydenta Xi Jinpinga” i inicjatywa drogowa. ”

Nastąpiło to po wcześniejszym porozumieniu pomiędzy Darwinem a KPCh, w którym miasto podpisało 99-letnią dzierżawę portu Darwin chińskiej firmie i KPCh. Chiński właściciel, Ye Cheng, odniósł się do umowy jako do jednego pasa, jednej drogi.

Transakcje te powinny również budzić obawy amerykańskich marines  stacjonujących w Darwin, pod pivotem ery Obamy na Pacyfiku, o tym, czy CCP jest w stanie monitorować dane gromadzone na telefonach komórkowych z ich systemów w okolicy. Zgodnie z porozumieniem z 2011 r. Między Stanami Zjednoczonymi a Australią oddziały amerykańskie będą tam do 2040 roku.

I z podobnej troski, decyzja Australii o rozpoczęciu wdrażania programów KPCh na rzecz totalitarnej kontroli społecznej stanowi poważny postęp w chińskim modelu KPCh.

Jak donosi The Epoch Times, KPCh postrzega Australię jako poligon doświadczalny dla programów, które chce rozprzestrzenić na Zachód. Po Australii będzie Kanada, a następnie Stany Zjednoczone.

Źródło: https://www.zerohedge.com/

Tłum. Sobrius

Polskie źródło: https://chrzescijanka.wordpress.com


Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 10 maj 2019 13:33
alexjones.pl Informacje ze świata Kontrowersyjne chińskie oprogramowanie kontroli społeczeństwa jest wdrażane w Australii