Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata W Izbie Lordów nazwano Polskę “bezczelnym przestępcą, który rozsiadł się na żydowskim mieniu”
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 16 maj 2019 08:54 Autor: Andreas

W Izbie Lordów nazwano Polskę “bezczelnym przestępcą, który rozsiadł się na żydowskim mieniu”

Kadr z filmu Star Trek Kadr z filmu Star Trek mem internetowy

Baronessa Ruth Deech zaatakowała Polskę w brytyjskiej Izbie Lordów nazywając ją „najbardziej bezczelnym przestępcą” w kwestii „zwrotu” mienia zagrabionego przez III Rzeszę. – napisał w poniedziałek portal Jewish News.

Deeth, posiadająca według Jewish News żydowskie korzenie, zaatakowała Polskę w czasie debaty nad projektem rozszerzającym możliwości zwracania dzieł sztuki potomkom ich dawnych właścicieli przez brytyjskie muzea. Według niej Polska „rozsiadła się na własności” trzech milionów polskich Żydów, którzy zginęli w Holokauście.

„Najbardziej bezczelnym przestępcą jest Polska, która rozsiadła się na własności trzech milionów ofiar nazistów, jedyny kraj we współczesnej Europie, który odmówił ustanowienia systemu odszkodowań”. – mówiła Deech.

Według niej jest to kolejny przykład, jak Polska podchodzi do „rządów prawa i europejskich zobowiązań”. Twierdziła, ze Parlament Europejski, Kongres USA i brytyjski parlament wezwały Polskę do zadośćuczynieniu sprawiedliwości, lecz „na próżno”.

Baronessa przywołała też deklarację terezińską, która wezwała do restytucji mienia te kraje, które jeszcze tego nie uczyniły.

Kresy.pl / jewishnews.timesofisrael.com


Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 maj 2019 11:33
alexjones.pl Informacje ze świata W Izbie Lordów nazwano Polskę “bezczelnym przestępcą, który rozsiadł się na żydowskim mieniu”