Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 17 maj 2019 19:17 Autor: Andreas

Facebook usunął 65 izraelskich kont. „Profile miały być wykorzystywane do zakłócania przebiegu wyborów w różnych krajach”

Facebook usunął 65 izraelskich kont. „Profile miały być wykorzystywane do zakłócania przebiegu wyborów w różnych krajach” Marco Verch Professional /Flickr/CC BY 2.0

Facebook poinformował, że usunął profile związane z Grupą Archimedesa (Archimedes Group), firmą z Tel Awiwu, która otwarcie chwaliła się swoimi kompetencjami w zakresie mediów społecznościowych i zdolnością do „zmieniania rzeczywistości”. Usunięte profile miały być wykorzystywane do zakłócania przebiegu wyborów w różnych krajach – pisze AP.

Nathaniel Gleicher, jeden menedżerów w Facebooku za odpowiedzialny za politykę w zakresie cyberbezpieczeństwa podał, że jego firma usunęła 65 izraelskich kont, 161 stron, dziesiątki grup i cztery profile na Instagramie.

Ekspert Graham Brookie z think tanku Atlantic Council nazwał Grupę Archimedesa „firmą zajmującą się komunikacją, która zarabia pieniądze rozpowszechniając fake newsy”. „Ich działania wykraczają poza to co jest akceptowalne w wolnych i demokratycznych społeczeństwach” – dodał Brookie.

Gleicher z kolei wymienił listę zarzutów wobec izraelskiej firmy, z których najważniejsze to prowadzeniem negatywnej kampanii oszczerstw wobec przeciwników oraz podszywanie się pod lokalne media z krajów, w których wpływały na wyniki wyborów.

„Usuwamy ich z naszej platformy i zablokujemy im możliwość powrotu” – dodał menedżer Facebooka.

Źródło: Rzeczpospolita

Za: Najwyższy Czas! (17/05/2019)

 


 

Prezydent Donald Trump uruchomił nowy serwis, na którym można zgłaszać przypadki, w których poglądy stały się powodem zablokowania konta. Oczywiście chodzi o cenzurę w największych mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Jak podaje „Fox News” na portalu stworzonym na polecenie Trumpa, amerykanie będą mogli się w nim skarżyć na cenzurę ze strony Facebooka, Twittera czy Instagrama.

W serwisie, każdy, kto uważa, że jego wpis został błędnie ocenzurowany czy konto zbanowane, może poskarżyć się używając przygotowanego przez ekipę prezydenta USA narzędzia.

„Zbyt wielu Amerykanów miało swoje konta zawieszone, zablokowane lub oszukańczo zgłoszone z powodu niejasnych „naruszeń” zasad użytkownika. Bez względu na twoje poglądy, jeżeli podejrzewasz, że polityczna stronniczość spowodowała, że takie działanie zostało podjęte przeciwko tobie, podziel się swoją historią z prezydentem Trumpem” – czytamy.

Jak podaje „Fox News” taka inicjatywa prezydenta Trumpa, była przez jego zwolenników mocno wyczekiwana. Nie od dziś wiadomo, że prawica w USA skarży się na cenzurę w mediach społecznościowych.

Na cenzurę narzekali też członkowie rodziny Trumpa, jak Donald Trump Jr., który w tweecie twierdził, że Facebook i pozostali giganci mediów społecznościowych celowo blokują konserwatystów.

Serwis The Verge zdecydował się przetestować narzędzie Białego Domu do zgłaszania cenzury.

Użytkownik, który uważa, że został ocenzurowany przez swoje poglądy, musi wrzucić na portal link i zrzut ekranu. Potem ma opisać zaistniałą sytuację.

Dodatkowo użytkownicy proszeni są o podanie sporej ilości danych osobowych, a następnie zachęcani do zapisania się do e-mailowych biuletynów prezydenta Trumpa.

Źródło: Fox News/ Rzeczpospolita

Za: Najwyższy Czas! (17/05/2019)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Facebooki i inne platformy społecznościowe od lat cenzurują niewygodne treści zawieszając wiele stron, najczęściej tych o prawicowym przesłaniu, lecz dziwne że Trump rozpoczął kampanię “przeciw cenzurze” dopiero wtedy gdy Facebook zablokował liczne strony izraelskie manipulujące i ingerujące w wybory na całym świecie. A te zablokowane strony to nie są jakieś stronki pojedynczych hakerów, lecz całe sieci izraelskich służb i bogato finansowanych instytucji.

Dziwne zbiegi okoliczności jednego z najbardziej uległych lobby żydowskiemu prezydentów USA, który swoją socjotechniką, paplaniną i wpisami twitterowymi próbuje ukazać się jako pro-amerykański i prawicowy.

 

 Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 17 maj 2019 19:37