Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Światowy Kongres Żydów oburzony na Morawieckiego
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 21 maj 2019 18:08 Autor: Andreas

Światowy Kongres Żydów oburzony na Morawieckiego

Światowy Kongres Żydów oburzony na Morawieckiego Kancelaria Premiera/Flickr/Public Domain (5)

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego, który kilka dni temu stwierdził, że tak zwana „restytucja mienia żydowskiego” byłaby pośmiertnym zwycięstwem Adolfa Hitlera. Według jednej z największych żydowskich organizacji słowa te były „głęboko obraźliwe i całkowicie niezrozumiałe”. [zobacz uzupełnienie tekstu przez admina AJ na końcu artykułu]

Morawiecki podczas piątkowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi nawiązał do ustawy 447 i stwierdził, że jego rząd nie zgadza się na wypłatę pieniędzy za żydowskie roszczenia majątkowe. Jego zdaniem byłoby to bowiem „urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

Światowy Kongres Żydów (WJC) wydał z tego powodu specjalne oświadczenie, w którym domaga się przeprosin od szefa polskiego rządu, albo wytłumaczenia się ze wspomnianych słów. Lauder uważa, że wypowiedź Morawieckiego jest „skrajnie niepokojąca”, zaś on sam jako „przyjaciel Polski i Polaków” wzywa go, aby „zaprzeczył, albo wycofał tę uwagę, która jest niezmiernie obraźliwa i całkowicie niezrozumiała”.

Jednocześnie WJC w swoim oświadczeniu wyraziło zaniepokojenie postawą niektórych Żydów, którzy zdają się nie dostrzegać faktu, iż Polska padła ofiarą niemieckiej okupacji, natomiast „brak zrozumienia dla tragedii jej żydowskich obywateli, których Niemcy postanowili unicestwić, jest szczególnie niepokojący”.

Na podstawie: worldjewishcongress.org/en, dorzeczy.pl.Źródło: AUTONOM.PL 

od Admina AJ: Sputnik cytuje pełną wypowiedź premiera:

- Jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak długo będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Bo gdyby kiedykolwiek do tego doszło szanowni państwo, do tej strasznej niesprawiedliwości, gdyby zostałby zamieniony kat i ofiara, urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera i dlatego nigdy na to nie pozwolimy - oświadczył Morawiecki.

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 21 maj 2019 11:20
alexjones.pl Informacje ze świata Światowy Kongres Żydów oburzony na Morawieckiego