Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Bilderberg 2019 [1]
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 29 maj 2019 10:02 Napisał

Bilderberg 2019 [1]

Niektórzy Bilderbergowie Niektórzy Bilderbergowie Truthstream Media You Tube

Coroczne spotkanie wykonawców planów administratorów naszej planety - tzw. Grupy Bilderberg - właśnie się zaczyna. W tym roku będzie ono miało miejsce w Montreux w Szwajcarii i potrwa od 30 maja do 2 czerwca.

Tym razem postąpiono inaczej, niż postępowano w ostatnich latach, kiedy to pod presją mediów niezależnych i narastającego zainteresowania tematem Bilderbergowie informowali o miejscu spotkania i o liście uczestników z pewnym wyprzedzeniem. Teraz miejsce spotkania ujawniono na 3 doby przed jego rozpoczęciem, co z pewnością ograniczy liczbę dziennikarzy, którzy w sporej części przyjeżdżali z USA i Kanady.

Najwyraźniej uczestnicy odczuwali frustrację z powodu obecności dziennikarzy wokół silnie strzeżonego hotelu - miejsca spotkań - do którego i tak nikt poza zaproszonymi gośćmi i ochroną nie miał dostępu. W spotkaniach Bilderbergów nie biorą udziału dziennikarze i nie ma relacji z przebiegu obrad. Pomimo tego, że wielu polityków biorących udział w tym spotkaniu łamie prawo swoich rodzimych krajów, które zakazuje im tajnych spotkań z liderami innych państw bez odpowiednich pełnomocnictw i - przynajmniej teoretycznie - z nakazem transparentności treści prowadzonych rozmów. Ale z Bilderbergami jest trochę jak z policyjnym radiowozem, łamiącym przepisy drogowe. Kto ich zatrzyma? Policja?

Czerpiąc ze strony www.bilderbergmeetings.org - jedynej oficjalnej strony informującej o czymkolwiek w związku z tą grupą - agenda tegorocznego spotkania będzie obejmować następujące tematy:

1. trwały porządek strategiczny
2. przyszłość Europy
3. zmiany klimatyczne i zrównoważony rozwój
4. Chiny i Rosja
5. przyszłość kapitalizmu
6. brexit
7. "uzbrojenie" [ang: weaponizing] internetowych platform społecznościowych
8. aspekty etyczne rozwoju sztucznej inteligencji
9. kwestia przestrzeni kosmicznej (??) [ang: the importance of space]
10. cyberzagrożenia

Jak co roku oficjalna agenda jest tylko zwiastunem omawianych treści i jest tak sformułowana, że "myśl co chcesz" i wkładaj sobie w te slogany takie treści, jakie ci pasują. Nikt nie wie, co się kryje za hasłem typu "trwały porządek strategiczny", a podłożyć pod to można dowolny plan - zarówno pozytywny dla nas wszystkich, jak i skrajnie negatywny. Wszelako znając od lat charakter spotkań tej grupy nie oczekiwałbym troski o interesy miliardów ludzi zamieszkujących tę okupowaną przez pasożyty planetę.

Brak wglądu mediów w treści spotkań i nieliczne bardzo przecieki wskazują na to, że tematy omawiane przez to gremium tylko w części dadzą się połączyć z opublikowaną listą, a w części są zupełnie inne. Brak tematu "Iran i Bliski Wschód" jest przykładem zagadnienia, które z pewnością będzie treścią agendy, ale nie zostało ujawnione. Takich nieupublicznionych kwestii z pewnością będzie więcej.

Podobnie ma się sytuacja w kwestii listy uczestników. Pełną listę znajdziesz TUTAJ wszelako nie jest nam znana lista uczestników wideokonferencji (a takie są praktykowane). Wiadomo też, że pojawiają się na takich spotkaniach także nie wymienieni politycy - jak Mike Pompeo na przykład. Więc cała ta informacyjna przykrywka Bilderbergów jest kpiną z zainteresowania tematem ze strony mediów i części świadomych obserwatorów planetarnych wydarzeń.

W tym roku - podobnie jak i w poprzednim - silną reprezentację na spotkaniu stanowią ludzie związani z technicznymi gigantami i z Silikonową Doliną. Prezesi, najwyżsi managerowie i współwłaściciele Google, Alphabet, Microsoft, Facebook, Jigsaw - nazwiska jak Peter Thiel, Jared Cohen, Satya Nadella występują obok elity światowej banksterki oraz elity systemowych mediów tzw. głównego nurtu.

Warto pamiętać, że stałymi uczestnikami spotkań są (i byli, póki żyli) tacy przedstawiciele wyłącznie własnych interesów, jak Zbigniew Brzeziński, którego nikt już przed żaden trybunał nie zawezwie, albowiem stanął on przed Trybunałem Najwyższym umierając dwa lata temu, Henry Kissinger - kolejny wielki kandydat do wizyty przed chyba galaktycznym trybunałem, bo nie ziemskim przecież, Jacob Rotchild i paru innych "nietykalnych".

Za strony polskiej zazwyczaj w spotkaniach Bilderbergów brała udział jedna osoba. Był to albo Rostowski, albo Sikorski, albo Balcerowicz - nazwiska mówią same za siebie. W tym roku będą to aż trzy osoby: Radosław Sikorski (niegdyś minister spraw zagranicznych RP będący obywatelem innego, niż Polska kraju), Rafał Trzaskowski (obecny prezydent Warszawy sic!) oraz Jolanta Pieńkowska (znana dziennikarka, a prywatnie żona tzw. biznesmena Leszka Czarnieckiego [afera GetInBank...]). Kwiat polskiej myśli politycznej i biznesowej oraz ikona absolutnie "niezależnych" mediów. No cóż...

Spotkanie rozpoczyna się we czwartek 30 maja. Zapewne niewiele dowiemy się o jego przebiegu. Ale to, co się uda ustalić nielicznym dziennikarzom, którzy zdążą dotrzeć przed kordon ochrony i policji wokół hotelu w Montreux - zrelacjonuję w kolejnym tekście.


a.

Artykuł jest subiektywnie wybranym zbiorem opinii pozbieranych w wyniku analizy różnych alternatywnych anglojęzycznych źródeł w sieci.

 

LINKI DO ODNOŚNIKÓW W TEKŚCIE ZNAJDZIESZ NA STRONIE ŹRÓDŁOWEJ ARTYKUŁU:

Źródło: Efekt Setnej Małpy

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 29 maj 2019 11:42