Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata YouTube zamyka niepoprawne konta
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 07 czerwiec 2019 11:03 Autor: Andreas

YouTube zamyka niepoprawne konta

YouTube zamyka niepoprawne konta mem internetowy

Serwis YouTube zapowiedział rozprawienie się z użytkownikami promującymi „ekstremistyczne” poglądy. Pod tym płaszczykiem amerykańska korporacja zaczęła usuwanie tysięcy kanałów, materiałów wideo oraz komentarzy, w których krytykowano między innymi masową imigrację czy homoseksualną propagandę.

Właściciele serwisu mającego blisko dwa miliardy użytkowników twierdzą, że zaczynają prawdziwą walkę z „ekstremizmem”, ponieważ od dawna byli krytykowani za niedostateczne działania mające na celu powstrzymanie niepoprawnych politycznie materiałów. Z tego powodu YouTube rozpoczął usuwanie tysięcy kanałów, profili oraz użytkowników komentujących filmy wideo.

W ten sposób koncern ze Stanów Zjednoczonych zamierza walczyć z twórcami, którzy rzekomo nawołują do dyskryminacji, wykluczenia czy segregacji w oparciu o różne czynniki. Chodzi tu przede wszystkim o treści „rasistowskie”, „antysemickie”, „ksenofobiczne” czy też krytykujące społeczność seksualnych dewiantów, nie wspominając już o standardowym ględzeniu o „nazizmie”.

Jednocześnie YouTube ulega naciskom osób, które są niezadowolone ze zbyt małej ich zdaniem cenzury. W ten sposób doprowadzono do usunięcia konta amerykańskiego komentatora Stevena Crowdera, mającego blisko cztery miliony subskrybentów. Był on oskarżany o „rasizm” i „homofobię” z powodu krytyki Carlosa Mazy z portalu Vox, ale zdaniem serwisu nie naruszył on jego standardów. Dzień później konto zostało jednak usunięte, ponieważ decyzja koncernu spotkała się ze zmasowanym atakiem zwolenników politycznej poprawności.

Na podstawie: komputerstwiat.pl, onet.pl.

 

Źródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 07 czerwiec 2019 02:16
alexjones.pl Informacje ze świata YouTube zamyka niepoprawne konta