Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kolejny kraj domaga się reparacji wojennych od Niemiec
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 08 czerwiec 2019 13:03 Autor: Andreas

Kolejny kraj domaga się reparacji wojennych od Niemiec

Kolejny kraj domaga się reparacji wojennych od Niemiec Cyril Rana/Flickr/CC BY 2.0

Ambasador Grecji w Berlinie przekazał we wtorek MSZ Niemiec notę, w której grecki rząd wzywa stronę niemiecką do otwarcia negocjacji w sprawie uregulowania nierozstrzygniętej kwestii niemieckich odszkodowań.

Chodzi o wypłatę przez Niemcy odszkodowań i reparacji za straty poniesione przez Grecję podczas pierwszej i drugiej wojny światowej - przekazał grecki resort spraw zagranicznych. Nota została przedstawiona zgodnie z wytycznymi wiceministra spraw zagranicznych Sia Anagnostopoulou.

Ta akcja dyplomatyczna została podjęta po rozmowach na szczeblu liderów politycznych na posiedzeniu plenarnym parlamentu Grecji 17 kwietnia i w ramach wykonywania decyzji podjętej przez przytłaczającą większość deputowanych, z uwzględnieniem raportu międzypartyjnej komisji ds. ściągania niemieckich długów - czytamy w komunikacie.

Greckie roszczenia dotyczą odszkodowań i reparacji za straty poniesione przez Grecję i jej obywateli podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, zadośćuczynienia dla ofiar niemieckiej okupacji, zwrotu zrabowanych zabytków i skarbów kultury - podaje MSZ Grecji.

"Rząd Grecji wzywa rząd Niemiec do porozumienia się w sprawie praktycznego spełnienia tych żądań. Spraw ma charakter moralny i jest szczególne ważna dla narodu greckiego" - przekazało MSZ.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 08 czerwiec 2019 08:33
alexjones.pl Informacje ze świata Kolejny kraj domaga się reparacji wojennych od Niemiec