Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump ogłasza solidarność z homoseksualistami na całym świecie
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 27 czerwiec 2019 11:03 Autor: Andreas

Trump ogłasza solidarność z homoseksualistami na całym świecie

Trump ogłasza solidarność z homoseksualistami na całym świecie mathiaswasik/Flickr/CC BY-SA 2.0

Prezydent USA Donald Trump oficjalnie włączył się w „miesiąc dumy LGBT” i wyraził solidarność z homoseksualistami i transseksualistami na całym świecie.

Jeszcze 1 czerwca na oficjalnej stronie internetowej Białego Domu ukazała się deklaracja prezydenta Donalda Trumpa o tym, że włącza się on w „miesiąc dumy LGBT”. „W czasie gdy świętujemy >>miesiąc dumy LGBT<< i uznajemy wyjątkowy wkład osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy solidarnie z dużą liczbą osób LGBT żyjących w dziesiątkach państw na świecie, które karzą, trzymają w więzieniu, a nawet dokonują egzekucji na podstawie orientacji seksualnej” – można przeczytać w oświadczeniu prezydenta USA.

Na zakończenie swojej deklaracji Trump podkreślił, że jego administracja „rozpoczęła globalną kampanię na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu i zachęca wszystkie państwa do włączenia się w nasze wysiłki!”. Na naszym portalu już w lutym pisaliśmy o planach administracji Trumpa rozpoczęcia ogólnoświatowej kampanii na rzecz zniesienia karalności homoseksualizmu. Jego urzędnicy wykorzystywali tę sprawę między innymi w krytyce Iranu. Szczególnie aktywnym promotorem agendy LGBT w polityce zagranicznej USA jest ambasador tego państwa w Niemczech Richard Grenell.

W prohomoseksualną kampanię Trumpa włączyła się także ambasada USA w Warszawie. W poniedziałek wpis o takiej treści pojawił się na koncie ambasady na Twitterze.

W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM PRZEZ @POTUS MIESIĄCA DUMY LGBT: HTTPS://T.CO/DHM3SIWTWW, NASZA AMBASADA PRZYŁĄCZA SIĘ DO GLOBALNEJ KAMPANII NA RZECZ DEKRYMINALIZACJI HOMOSEKSUALIZMU PIC:TWITTER.COM/KRWLEQ6ESB

— US EMBASSY WARSAW (@USEMBASSYWARSAW) 24 CZERWCA 2019

Ambasador USA w Polsce był także wśród 45 dyplomatów, którzy oficjalnie udzielili poparcia niedawnej warszawskiej „paradzie równości”.

 

whitehouse.gov/twitter.com/kresy.pl


Źródło: Kresy.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 czerwiec 2019 09:48
alexjones.pl Informacje ze świata Trump ogłasza solidarność z homoseksualistami na całym świecie