Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Pożar na oceanie w Rosji. Nie żyje 14 osób
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 03 lipiec 2019 09:01 Autor: Andreas

Pożar na oceanie w Rosji. Nie żyje 14 osób

Pożar na oceanie w Rosji. Nie żyje 14 osób Mariusz Chilmon/Flickr/CC BY 2.0

Czternastu marynarzy zginęło w wyniku pożaru na głębinowej jednostce badawczej należącej do rosyjskiej marynarki wojennej. Tę informację podały we wtorek agencje informacyjne, powołując się na ministerstwo obrony Rosji – czytamy na portalu tvn24.pl. Pożar miał miejsce w poniedziałek 1 lipca. 

Pożar, w którym zginęło czternastu oficerów 

“1 lipca w rosyjskich wodach terytorialnych w naukowo-badawczym aparacie głębinowym przeznaczonym do badań obszarów naturalnych i dna oceanu na rzecz Marynarki Wojennej Rosji wybuchł pożar podczas prowadzenia pomiarów biometrycznych” – to informacja, którą podaje resort obrony. W komunikacie zaznaczono również informację na temat jednostki, na której doszło do pożaru – obecnie jest w bazie marynarki wojennej w Siewieromorsku. To właśnie tutaj, nad Morzem Berentsa, ulokowano bazę rosyjskiej Floty Północnej. 

Ministerstwo informuje, że bezpośrednią przyczyną zgonu aż czternastu osób nie był sam pożar, a toksyczne produkty spalania. Jednak władze wciąż ustalają przyczyna samego wybuchu pożaru. 

To prawdopodobnie okręt podwodny płonął 

Według portalu gazety RBK oraz tvn24.pl pożar mógł wybuchnąć na atomowym okręcie podwodnym AS-12 Łoszarik. Na jego pokładzie zmieści się łącznie aż dwudziestu pięciu marynarzy. Tymczasem informacje na temat rzeczywistej ilości osób, która przebywała tam podczas pożaru, nie są ujawniane. “Nowaja Gazieta”, rosyjska prasa, pisze o tym, że wszyscy, którzy zginęli, byli oficerami. “O okręcie AS-12 wiadomo niewiele, a jego przeznaczenie od dawna pozostaje nieznane. Według oficjalnych danych okręt nie jest uzbrojony i jest w stanie zanurzyć się na głębokość 6 tysięcy metrów. Jego załoga liczy 25 osób. Kilka lat temu Pentagon stwierdził, że AS-12 jest jednostką dywersyjną. Dlatego można ją wykorzystać do niszczenia podwodnej infrastruktury” – piszą dalej redaktorzy rosyjskiej gazety. 

Choć szczegółowe informacje nadal są nieznane, można stwierdzić, że jest to największa tragedia pod względem liczby ofiar na terenie głębin rosyjskich od dziesięciu lat. W 2008 roku doszło w Rosji do wypadku na atomowej łodzi podwodnej Nerpa. Zginęło wtedy 20 osób, a kolejnych 21 było rannych. 

Źródło: tvn24.pl 


Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 03 lipiec 2019 08:45
alexjones.pl Informacje ze świata Pożar na oceanie w Rosji. Nie żyje 14 osób