Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Irański parlamentarzysta: „Jeżeli USA napadną na Iran, Izraelowi pozostanie pół godziny istnienia”
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 04 lipiec 2019 13:05 Napisał

Irański parlamentarzysta: „Jeżeli USA napadną na Iran, Izraelowi pozostanie pół godziny istnienia”

Irański parlamentarzysta: „Jeżeli USA napadną na Iran, Izraelowi pozostanie pół godziny istnienia” www.autonom.pl.

Dokładnie w ten sposób wypowiedział się Modżtaba Zolnur, irański parlamentarzysta i szef komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej w Islamskim Zgromadzeniu Konsultatywnym.

Słowa te padły w wywiadzie tego polityka dla arabskojęzycznej telewizji w Teheranie al-Alam.

Iranian official warns only half an hour will remain of #Israel‚s lifespan’ if US attacks #Iran: https://t.co/eU028DliiH

— Al-Masdar News (@TheArabSource) July 1, 2019

Sytuacja wydaje się zaostrzać w sposób, którego prowojenne koła w USA nie przewidziały. Iran coraz chętniej demonstruje, że jest gotów do konfrontacji zbrojnej ze Stanami Zjednoczonymi. Swoiste oświadczenie, które wygłosił Modżtaba Zonnur jest kolejnym tego dowodem. Zostało ono wygłoszone w chwili bardzo silnych napięć na linii Teheran-Waszyngton, sprowokowanych przez Johna Boltona i Mike’a Pompeo – dwóch zawodowych podpalaczy świata.

Napięte pozostają też stosunki Iranu z Izraelem. Tel Awiw oskarża Republikę Islamską o wspieranie organizacji które uznawane są w Izraelu za terrorystyczne – np. Hamas czy Hezbollah. Teheran zaprzecza i oskarża Izrael o „udział w agresjach wojskowych w całym regionie”.

Poza tym Zolnur w przywołanym wywiadzie podważył też słowa Donalda Trumpa jakoby nakazany nalot na Iran po strąceniu przez Strażników Rewolucji amerykańskiego drona, został odwołany na 10 minut przed uderzeniem. Okreslił to jako „polityczny blef” i wyjaśnił, iż jego zdaniem „gdyby Amerykanie mieli pewność, że atak ten zakończy się powodzeniem z pewnością by go nie odwołali”.

W podobnym duchu okoliczność tę komentował wcześniej minister spraw zagranicznych Iranu. Tłumaczenia prezydenta USA, który twierdził, że odwołał bombardowania ze względu na to, że 150 osób mogłoby ponieść śmierć uznał za „żałosną hipokryzję”.

– Naprawdę prezydent USA zmartwił się 150 ofiarami? A ile osób Stany Zjednoczone zabiły używając broni nuklearnej? Ile pokoleń przez to cierpi? – cytuje Zarifa irańska agencja prasowa IRIB.


Źródło: Strajk.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Irański parlamentarzysta: „Jeżeli USA napadną na Iran, Izraelowi pozostanie pół godziny istnienia”