Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata A jednak aresztowany. Jeffrey Epstein
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 09 lipiec 2019 09:01 Autor: Andreas

A jednak aresztowany. Jeffrey Epstein

Zrzut ekranowy z rejestru pedofilów w USA Zrzut ekranowy z rejestru pedofilów w USA steemitimages.com

Minął mniej więcej tydzień od decyzji tzw. Departamentu Sprawiedliwości USA, który odrzucił wniosek o zbadanie legalności umowy z roku 2009 między oskarżycielem Epsteina i jego prawnikami (o której piszę TUTAJ (Efekt Setnej Małpy) i TUTAJ (Efekt Setnej Małpy)).

I kompletnie nieoczekiwanie Jeffery Epstein został aresztowany przez oddział FBI oraz NYPD zajmujący się przestępstwami handlu dziećmi i ofiarami przemocy seksualnej. Postawiono mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył samego handlu nieletnimi, zaś drugi - zaangażowania i  wykorzystania drugiej osoby do organizacji i współudziału we wspomnianym procederze. Jeżeli Epstein zostanie uznany winnym, grozi mu wyrok do 45 lat więzienia.

Nie jest jasne, kto stoi za decyzją o aresztowaniu Epsteina. FBI jest tylko wykonawcą nakazu aresztowania, ale brak informacji o ośrodku, który tę akcję podjął. Na celowniku jest też była partnerka milionera, Ghislaine Maxwell - córka znanego i  nieżyjącego już brytyjskiego "barona" medialnego - Roberta Maxwella. Ciążą na niej podejrzenia, że to ona właśnie była jego "burdelmamą" i to ona zajmowała się rekrutowaniem dziewcząt do orgii jej kochanka i jego "przyjaciół".

Ghislaine Maxwell podobnie jak i Jeffrey Epstein zaprzeczają stawianym im zarzutom.

Trzeba pamiętać, że Epstein jest uznawany za jedną z najbardziej ustosunkowanych postaci w świecie amerykańskiego establishmentu. Szczyci się przyjaźnią z kilkowma prezydentami USA oraz rzeszami kongresmanów, celebrytów, wydawców gazet, milionerami i ludźmi władzy - także tymi "z cienia". Jego prywatny samolot zwany niechlubnie "Lolita express" przewoził setki ludzi znanych z pierwszych stron gazet - na prywatną wyspę milionera. Jak wyglądały organizowane tam orgie? Zeznania kilkudziesięciu ofiar Epsteina odpowiadaja na to pytanie. Ale czy to wystarczy, żeby został on w końcu uznany winnym tych przestępstw i skazany?

 

Zdjęcie: twitter.com/Cindy Lou; na zdjęciu Donald Trump, Melania Trump, Jeffrey Epstein oraz Ghislaine Maxwell. Dawno temu w Ameryce...

 

Aresztowanie Epsteina to swojego rodzaju klincz. Wiedza, która Epstein posiada (oraz być może nagrania video ze swojej posiadłości) pozwala mu trzymać w szachu wielu amerykańskich polityków z najwyższej półki. Ale też możliwości posłużenia się tą wiedzą w celu ratowania swojej skóry są dość ograniczone. Seryjny samobójca nie jest tylko polską specjalnością...

No i na dzień dzisiejszy to tyle. Ciąg dalszy zapewne nastąpi.

Andreas / Efekt Setnej MałpyŹródło: Efekt Setnej Małpy

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 lipiec 2019 09:34
alexjones.pl Informacje ze świata A jednak aresztowany. Jeffrey Epstein