Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 16 lipiec 2019 14:06 Autor: Andreas

CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje

Julian Assange Eyes Julian Assange Eyes thierry ehrmannFlickrCC BY 2.0

Redaktor naczelna MIA „Rossiya segodnya” i stacji telewizyjnej RT Margarita Simonian skomentowała na Telegramie śledztwo CNN ws. „podejrzanych gości” założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Wcześniej kanał przygotował materiał, w którym mówi się, że latem 2016 roku (niedługo przed tym hakerzy, którzy są oskarżani o współpracę z rosyjskim rządem, włamali się do systemu informacyjnego Komitetu Narodowego Partii Demokratycznej USA) Assange kilka razy spotykał się z „hakerami na światowym poziomie”, a później z kierownictwem rosyjskiej stacji, w tym z szefem londyńskiego biura RT Nikołajem Bogaczychinem. Zgodnie z danymi amerykańskich służb specjalnych, dziennikarz przynosił do ambasady Ekwadoru pendrive’a.

Powiem wam więcej. Do ambasady do Assange’a chodził nie tylko mój zastępca, a ja sama. I na Twitterze zamieszczałam zdjęcia. Dać linka? I czego my mu tam tylko nie nosiliśmy. Kasety, dyskietki, pendrive’y, karteczki, środki techniczne, cukierki i inne przesyłki – napisała.

Simonian przypomniała także, że założyciel WikiLeaks miał swój program na RT, dlatego to logiczne, że korzystał z różnych sprzętów, w tym pendrive’ów.

Zobacz również: Odmowa akredytacji Sputnika w Londynie. Wolność mediów nie dla wszystkich

„I wynosiliśmy od Assange’a również wiele. Na przykład książkę z autografem, która leży u mnie na stoliku przy łóżku. Potrzebujecie odcisków palców? Mam je. A za co on mi tam dziękuje, to już ustalajcie sami. Czyżby amerykańscy podatnicy na darmo płacili wam pensje? (...)” – podsumowała Simonian.

Sprawa Juliana Assange’a

Julian Assange, oskarżony w Szwecji w 2010 roku o molestowanie seksualne i gwałt, ukrywał się od czerwca 2012 roku w ambasadzie Ekwadoru.

Zobacz również: Julian Assange w brytyjskim więzieniu (wideo)

Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na podstawie nakazu aresztowania, wydanego przez Szwecję i USA.

Sąd w Londynie uznał go winnym naruszenia warunków zwolnienia za kaucją i skazał na 11 miesięcy więzienia. Przesłuchania w sprawie ekstradycji rozpoczęły się 2 maja.

Później Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wystosował przeciwko Assange'owi 17 nowych zarzutów, w tym ujawnienie tajnych informacji i szpiegostwo. Grozi mu do 175 lat więzienia. Przesłuchania ws. jego ekstradycji do Ameryki będą kontynuowane.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 lipiec 2019 13:36
alexjones.pl Informacje ze świata CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje