Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelski minister twierdzi, że szef brytyjskiej partii "nienawidzi" Żydów
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 18 lipiec 2019 15:07 Napisał

Izraelski minister twierdzi, że szef brytyjskiej partii "nienawidzi" Żydów

Jeremy Corbyn Jeremy Corbyn DAVID HOLT/Flickr/CC BY 2.0

Przewodniczący głównej brytyjskiej partii opozycyjnej, Jeremy Corbyn stał się celem ostrej krytyki ze strony izraelskich polityków.

„Izraelski urzędnik bliski premiera Binjamina Netanjahu oskarżył lidera brytyjskiej Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna o nienawiść do Żydów” – poinformowała w środę amerykańska agencja informacyjna Reuters. Agencja cytuje krytyczne wobec Corbyna wypowiedzi Zeewa Elkina, izraelskiego ministra do spraw Jerozolimy pełniącego też funkcję ministra środowiska oraz wiceminister spraw zagranicznych Cipi Hotowely.

Członkowie izraelskiego rządu zaatakowali lidera brytyjskiej opozycji po tym, gdy w programie BBC sugerowano, że Corbyn ingeruje w działalność organu Partii Pracy, który miał przeprowadzić niezależne postępowania w sprawie przypadków antysemityzmu w szeregach laburzystów. Corbyn znany jest jako zdecydowany krytyk Izraela i jego polityki wobec Palestyńczyków i od miesięcy atakowany jest przez polityków Partii Konserwatywnej jako osoba tolerująca antysemityzm.

„Oczywiście nie będziemy decydować za Brytyjczyków na kogo mają głosować, ale musimy zaznaczyć swoje stanowisko. Corbyn dał się poznać, nie raz i nie dwa, że jest postacią, która nienawidzi Stanów [Zjednoczonych Ameryki] i Izraela, i nienawidzi narodu żydowskiego” – powiedział izraelski minister Elin.

Bardziej dyplomatycznie wypowiedziała się wiceminister spraw zagranicznych Izraela. „Z pewnością postrzegamy to jako bardzo poważną sprawę” – mówiła o polityce Corbyna Cipi Hotowely – „Nie ma żadnych wątpliwości, że Partia Pracy poprzez imidż Corbyna jest bardzo dużym problemem dla relacji zagranicznych Izraela”.

 

Źródło: Kresy.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Izraelski minister twierdzi, że szef brytyjskiej partii "nienawidzi" Żydów