Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Rand Paul ma rozmawiać z Iranem
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 22 lipiec 2019 13:05 Autor: Andreas

Rand Paul ma rozmawiać z Iranem

 Rand Paul Rand Paul Jamelle Bouie/MCND0/Flickr/CC BY 2.0

W ostatnich dniach doszło do ponownej eskalacji napięć pomiędzy państwami zachodnimi a Iranem, przybierających charakter swoistej wojny na zatrzymywanie tankowców dopełnionej rzekomym zestrzeleniem irańskiego drona przez amerykańskie siły znajdujące się w Zatoce Perskiej. Amerykański prezydent Donald Trump zmienia jednak swój ton, dlatego oddelegował znienawidzonego przez neokonserwatystów senatora Randa Paula do rozmów z Irańczykami.

Co ciekawe, Trump w zaledwie jeden dzień zmienił swoje stanowisko odnośnie negocjacji z Irańczykami. Gospodarz Białego Domu jeszcze w czwartek zaprzeczał, aby Paul brał udział w jakichkolwiek rozmowach dyplomatycznych, natomiast już w piątek poinformował o dopuszczeniu senatora z Kentucky do negocjacji prowadzonych z irańskim ministerstwem spraw zagranicznych.

Libertariański parlamentarzysta miał zwrócić się w tej sprawie do Trumpa na początku tygodnia, o czym informował portal Politico, oferując swoją pomoc w doprowadzeniu do spotkania z irańskim ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawadem Zarifem. Paul jest jednym z najbardziej znanych przeciwników wojny z Iranem, dlatego jest atakowany z tego powodu przez tamtejszych neokonserwatystów opowiadających się za interwencjami zbrojnymi na całym świecie.

Paul jest konserwatystą w sferze społecznej i libertarianinem w podejściu do gospodarki. Jego ojciec Ron Paul był kandydatem w wyborach prezydenckich, a także kilkukrotnie ubiegał się o nominację z ramienia Partii Republikańskiej, natomiast obecnie prowadzi własny think tank skupiający się na sprzeciwie wobec amerykańskiego interwencjonizmu.

Na podstawie: politico.eu, nytimes.com.Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 22 lipiec 2019 11:43
alexjones.pl Informacje ze świata Rand Paul ma rozmawiać z Iranem