Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izrael w dobie wielkich zmian
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 22 lipiec 2019 18:09 Autor: Andreas

Izrael w dobie wielkich zmian

Izrael w dobie wielkich zmian zeevveez/Flickr/CC BY 2.0 (2)

Obecne państwo żydowskie Izrael to kraj paradoksów. Jest to jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie regionów świata a zarazem miejsce, gdzie wszyscy obywatele – włączając w to kobiety – przechodzą służbę wojskową i mając broń w domu na co dzień, są permanentnie zmilitaryzowani i gotowi do wojny!

Żydzi podchodzą do swojego istnienia przez pryzmat prawd religijnych i ich jestestwo jest ściśle powiązane z wypełnieniem się określonych proroctw. Syjoniści powrócili siłą na ziemię ojców a ich wizja państwowości usłana była krwawą kartą. Przez dwadzieścia lat brytyjskiego mandatu początku XX w. Londyn zapewniał obie nacje – Żydόw i Arabόw, że będą mogły wspólnie zamieszkiwać na tych terenach. Miało to sens – sąsiedzi żydowscy i arabscy żyli w swoich enklawach w pokoju. Pokój się zakończył, gdy zaczęli napływać emigranci z Europy ze swoimi wizjami i roszczeniami. Tego Brytyjczycy nie byli już w stanie opanować. Przekazali swój mandat ONZ, który zaproponował utworzenie równolegle dwóch niezależnych państw, co by było rozwiązaniem optymalnym – z Jerozolimą jako wolnym miastem.

Izrael nie zamierzał respektować tej rezolucji i wiedząc, że ma ogromne poparcie zagraniczne – 14. maja 1948 roku zareagował ogłoszeniem się niezależnym państwem. Wybuchła wojna z arabskimi państwami o terytorium Palestyny. Żydzi dotarli nawet do przedmieścia Jerozolimy i na koniec przepędzili 700 tysięcy Arabόw do państw sąsiednich, gdzie trzymano ich przez wiele dekad w obozach dla uchodźcόw. Dla Arabów ta hańba nazwana jest „nakba”, czyli katastrofą.

8 lat pόźniej Izrael uwikłał się w wojnę z Egiptem jako sojusznik Anglii i Francji, gdzie ich wojsko podeszło pod Kanał Sueski, a następnie w roku 1967 w wojnie sześciodniowej pokonał  zjednoczone wojska Syrii, Egiptu i Jordanii i przejął kontrolę nad całą Palestyną – łącznie z pozostałą częścią Jerozolimy, lewym brzegiem rzeki Jordan i miastem Gaza. Na tych terenach okupowanych miało ewentualnie powstać oddzielne państwo palestyńskie, pod nadzorem państwa Izrael. Nigdy jednak do tego nie doszło! Wojna Jom Kipur z roku 1973, dzięki której Arabowie mieli powrócić na utracone w 1967 roku tereny, po początkowych sukcesach, także stała się dla nich klęską. Dzisiejsze czasy i kwietniowe wybory parlamentarne w Izraelu pokazały, że skrajnie prawicowa partia Likud wygrała nieznacznie z centrową koalicją Niebiesko-Białych. Skrajna prawica znów nadaje ton! Ostateczne wyniki dają ugrupowaniu Netanjahu 37 z 120 miejsc w Knesecie. Niebiesko-Biali pod wodzą byłego generała Benny Gantza uzyskali 36 mandatów.

Tuż po Izraelskich wyborach został ogłoszony plan pokojowy dla Palestyńczyków. Miała to być akcja przedstawiania światu w lepszym świetle Żydów, jak i wyciągnięcie ręki po zgodę w iście żydowskim stylu (poprzez pieniądze i to nie żydowskie). Dodać trzeba, iż ów plan zrodził się w umyśle człowieka, należącego do sekty powstałej w XVIII wieku na styku obecnych granic trzech słowiańskich państw: Rosji, Ukrainy i Białorusi, w miasteczku Lubawiczi (w tamtych czasach terytorium zamieszkałe w dużej mierze przez Ukraińców a obecnie obwód smoleński w Rosji). Ta groźna organizacja zakazana była na terytorium II Rzeczpospolitej lecz zaproszona ponownie do Polski przez śp. Lecha Kaczyńskiego. Sekta od samego zarania działała na zasadzie klanowej, typując swoich kolejnych członków wśród ludzi zamożnych, pretendujących do odegrania szczególnej roli w świecie. Członkowie Chabadu od zawsze wyróżniali się agresywnym, graniczącym z szaleństwem, fanatyzmem religijnym.

Jared Kushner, jego brat Joshua, a także dwie siostry, Nicole i Dara, od najwcześniejszego dzieciństwa wychowywani byli pod szklanym kloszem, w luksusie i nie wiedzieli, co to ubóstwo. Charles Kushner senior, znany filantrop i magnat, założyciel firmy deweloperskiej KUSHNER COMPANIES i jeden z głównych sponsorów Partii Demokratycznej, zarobił miliardy dolarów na sprzedaży nieruchomości w New Jersey. W 2009 roku Jared Kushner ożenił się z przedstawicielką jeszcze jednego wielkiego klanu deweloperskiego Nowego Jorku, córką Donalda Trumpa, Ivanką. W wieku 36 lat Jared Kushner osiągnął niespotykane wyżyny – jest multimilionerem, właścicielem jednej z największych firm deweloperskich Nowego Jorku a dodatkowo jest starszym doradcą prezydenta USA, swojego teścia, najpotężniejszego wg wielu człowieka na ziemi, prezydenta USA – Donalda Trumpa.

Donald Trump, którego wielu podejrzewa, że przeszedł na judaizm, swemu zięciowi powierzył najbardziej newralgiczne miejsce w rządzie. Zajmuje się kluczowymi sprawami kraju – jak walka z terroryzmem, zawarcie pokoju na Bliskim Wschodzie, reforma prawa karnego w USA, kierowanie zarządem amerykańskich innowacji, reformą socjalnego wsparcia weteranów, walką z epidemią narkotyków, modernizacją rządu federalnego USA. Kongres amerykański przygląda się cały czas , jak Kushnerowi udało się uzyskać wysoki certyfikat bezpieczeństwa – mimo obiekcji specjalistów, takich jak gen. Kelly. Wpływ żydowskiej sekty Chabad Lubavitch nie kończy się na Jaredzie, okazuje się, że niemały wpływ na to, co się dzieje na świecie ma również córka Donalda Trumpa – Ivanka. Nieformalnie stała się pierwszą damą, tyle że wraz z mężem zajmują się destrukcją skonfliktowanej już amerykańskiej administracji. Prowokacje, klanowe spiski, działanie na granicy prawa, lobbing, maczanie palców w eskalacji sytuacji w Syrii to ich królestwo. (Cdn.)

Roman Boryczko,

2019

Źródło: Się Myśli


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 22 lipiec 2019 12:39
alexjones.pl Informacje ze świata Izrael w dobie wielkich zmian