Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Iran: Wyroki śmierci dla szpiegów CIA
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 23 lipiec 2019 10:02 Autor: Andreas

Iran: Wyroki śmierci dla szpiegów CIA

Mur dawnej ambasady USA w Teheranie Mur dawnej ambasady USA w Teheranie Kamyar Adl/Flickr/CC BY 2.0

Irański resort wywiadu przedstawił szczegółowe dane na temat rozbicia amerykańskiej siatki szpiegowskiej, o czym władze tego kraju informowały już w połowie czerwca. W jej skład miało wchodzić łącznie siedemnaście osób, a niektórzy z nich zdążyli już usłyszeć wyroki śmierci za swoją działalność dla CIA na szkodę swojego własnego państwa.

Już w połowie czerwca o rozbiciu szatki szpiegowskiej mówił w jednym z wywiadów szef Najwyższej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Iranu, admirał Ali Szamchani, zapowiadając ujawnienie szczegółów w późniejszym terminie. Dzisiaj o całej sprawie dokładnie poinformowało irańskie Ministerstwo Wywiadu, które ujawniło część danych dotyczących siedemnastu osób zatrzymanych w tej sprawie, a także pokazało zdjęcia pracowników CIA werbujących swoich współpracowników.

Irańska telewizja wyemitowała z kolei film przedstawiający werbowanie Irańczyka przez amerykańską CIA w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Osoby szpiegujące na rzecz amerykańskich służb miały pracować przede wszystkim w sektorze prywatnym, działającymi głównie w sektorach związanych z gospodarką, energią atomową, infrastrukturą, wojskiem oraz cybernetyką. Mieli oni tym samym pracować w przedsiębiorstwach kluczowych dla irańskiej gospodarki.

Chroniący swoją tożsamość dyrektor irańskiej służby kontrwywiadowczej stwierdził, że zdecydowana większość uczestników cybernetycznej siatki szpiegowskiej została zwerbowana właśnie za pośrednictwem sieci internetowej. Inną metodą na ich pozyskanie było wydawanie albo odnawianie im amerykańskich wiz, zatrudnianie irańskich specjalistów w firmach podległych USA, zapewnienie im niedostępnego w kraju sprzętu czy zapraszanie ich na zagraniczne konferencje naukowe.

Na podstawie: presstv.com, javaronline.ir.Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 23 lipiec 2019 09:39
alexjones.pl Informacje ze świata Iran: Wyroki śmierci dla szpiegów CIA