Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Pierwsze przemówienie Johnsona na stanowisku premiera. Zwrócił się także do Polaków [wideo]
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 26 lipiec 2019 13:05 Napisał

Pierwsze przemówienie Johnsona na stanowisku premiera. Zwrócił się także do Polaków [wideo]

Boris Johnson Boris Johnson BackBoris2012 Campaign TeamFlickrCC BY-ND 2.0 012

W swoim pierwszym przemówieniu na Downing Street Boris Johnson, już jako nowy premier, zapowiedział, że Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 31 października „bez żadnego ale”. Zapewnił także, że zadba o przyszłość 3,2 mln obywateli UE – w tym 900 tys. Polaków mieszkających na Wyspach.

Boris Johnson stanął na Downing Street przed kamerami po raz pierwszy jako premier i zapewnił, że niezależnie od tego, co się stanie, zadba o przyszłość 3,2 mln imigrantów z UE, w tym także 900 tys. Polaków mieszkających na Wyspach, doceniając w ten sposób ich wkład w rozwój Wielkiej Brytanii oraz cierpliwość w procesie Brexitu.

Nowy premier skrytykował także „pesymistów” za ich wątpliwości dotyczące Brexitu i zapewnił o tym, że Wielka Brytania wyjdzie z UE w ciągu 99 dni.

- Stoję dzisiaj przed wami, aby powiedzieć Brytyjczykom, że ci krytycy są w błędzie. Nowy rząd odbuduje zaufanie do naszej demokracji oraz spełni powtarzane obietnice (…) i wyprowadzi nas z Unii Europejskiej 31 października bez żadnego ale – powiedział Johnson.

Zapewnił także, że zależy mu na wypracowaniu nowego porozumienia z Unią Europejską, jednak zamierza przygotować Wielką Brytanię na wypadek "zmuszenia" jej do opuszczenia UE bez umowy oraz podjąć prace nad umowami dotyczącymi wolnego handlu z państwami trzecimi spoza UE.

Zobacz przemówienie Johnsona:

 

- Z wiarą w sercu i rosnącą pewnością siebie przyspieszymy teraz prace, aby przygotować się (na każdą okoliczność), nasze porty, banki, fabryki, firmy i szpitale będą gotowe, podobnie jak nasz wspaniały sektor produkcji żywności i rolnictwa, który także będzie gotowy i będzie czekał na to, aby sprzedawać jeszcze więcej – nie tylko tutaj, ale na całym świecie – dodał premier.

Obietnice Johnsona objęły również kwestię służby zdrowia, w związku z którą zapewnił o planie skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza ogólnego, kwestię opieki socjalnej nad osobami starszymi, kwestię zapewnienia równych szans edukacyjnych oraz wycofania się z cięć budżetowych w policji.

Kolejnym celem nowego premiera będzie wzmocnienie więzów łączących kraje Zjednoczonego Królestwa:

- To ten wspaniały czworokąt, który ucieleśnia nasza czerwona, biała i niebieska flaga, kraje które są czymś znacznie więcej niż sumą części, a których marka i polityczna tożsamość jest uwielbiana i kochana na całym świecie za naszą odkrywczość, humor, uniwersytety, naukowców, siły zbrojne, dyplomację i równość, na którą nalegamy: pod względem rasy, płci, LGBT czy prawa każdej dziewczynki na świecie do dwunastoletniej edukacji wysokiej jakości.

Zobacz ostatni dzień Theresy May na stanowisku premiera i pierwsze chwile Borisa Johnsona w roli głowy państwa:

 

 

Źródło: polishexpress.co.uk


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 29 lipiec 2019 09:19
alexjones.pl Informacje ze świata Pierwsze przemówienie Johnsona na stanowisku premiera. Zwrócił się także do Polaków [wideo]