Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Antifa może zostać uznana za grupę terrorystyczną
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 29 lipiec 2019 14:06 Autor: Andreas

Antifa może zostać uznana za grupę terrorystyczną

Antifa może zostać uznana za grupę terrorystyczną Trending Topics 2019/Flickr/CC BY 2.0

Zamieszki wywoływane przez amerykańskich „antyfaszystów” stały się jednym z elementów tamtejszego krajobrazu politycznego, a uderzają one zwłaszcza w środowisko sympatyków prezydenta Donalda Trumpa. Właśnie z tego powodu zamierza on wpisać Antifę na listę organizacji terrorystycznych, aby mogła być łatwiej zwalczana przez policję.

Amerykański prezydent już tradycyjnie poinformował o swoich nowych planach za pośrednictwem konta w serwisie społecznościowym Twitter. Trump napisał, że rozważa ogłoszenie Antify, będącej jego zdaniem „Radykalnie Lewicowymi Tchórzliwymi Bandytami”, organizacją terrorystyczną. Zauważył on jednocześnie, iż jej aktywiści atakują ludzi o innych poglądach przy pomocy kijów baseballowych.

Gospodarz Białego Domu podkreśla, że wpisanie Antify na taką listę pozwoliłoby policji na podjęcie bardziej zdecydowanych działań wobec jej przedstawicieli. Już w ubiegłym tygodniu taką propozycję przedstawili zresztą senatorowie Partii Republikańskiej, Ted Cruz i Bill Cassidy. Według Cruza „antyfaszyści” należą bowiem do „nienawistnych, nietolerancyjnych radykałów, którzy realizują swój ekstremistyczny program poprzez agresywną przemoc”.

W podobnym tonie wypowiedział się Cassidy, który stwierdził dodatkowo, że są oni „chronieni przez liberalne przywileje”, a będą kontynuować swoją działalność dopóki jednoznacznie nie sprzeciwi się im administracja państwowa.

Na podstawie: breitbart.com.

 


Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 29 lipiec 2019 09:51
alexjones.pl Informacje ze świata Antifa może zostać uznana za grupę terrorystyczną