Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kim NAPRAWDĘ jest Boris Johnson i jaka jest tajemnica jego politycznego sukcesu? [wideo]
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 29 lipiec 2019 15:07 Napisał

Kim NAPRAWDĘ jest Boris Johnson i jaka jest tajemnica jego politycznego sukcesu? [wideo]

Boris Johnson - Caricature Boris Johnson - Caricature DonkeyHotey/Flickr/CC BY-SA 2.0

Boris Johnson - można go uwielbiać, można go nienawidzić, ale kim jest człowiek, który stanął na czele jednego z najpotężniejszych państw na świecie i co jest tajemnicą jego sukcesu? Kim tak naprawdę jest BoJo?

Adrian Wooldridge, szef działu politycznego w prestiżowym "The Ecnonomist" w krótkim, acz bardzo treściwym materiale filmowym, kreśli portret polityka, który w minionym tygodniu został premierem Zjednoczonego Królestwa. Portret podwójny, dodajmy, bo Wooldridge zwraca uwagę, że BoJo ma (przynajmniej!) dwa oblicza. Jakie?

Zobaczcie sami:

 

Z jednej strony, jako burmistrz Londynu Boris Johnson dał się poznać jako globalista i kosmpolita, osoba o otwartym umyśle, bardzo tolerancyjna wobec innych, liberalna w stosunku zarówno do imigrantów, jak i mniejszości seksualnych. Jeśli dodać do tego jego program społeczny mający na celu "zlikwidowanie bezdomności" (z którego dodajmy nic nie wyszło, a liczba osób bez dachu nad głową w brytyjskiej stolicy... zwiększyła się!) to mamy obraz polityka mocno odstającego od standardów obowiązujących w Partii Konserwatywnej.

Jednak jeśli popatrzymy już na zachowanie BoJo, podczas kampanii brexitowej, to zobaczymy coś zupełnie innego. Pomstującego na imigrantów polityka, sprzeciwiającego się globalizmowi, który chce odcięcia i izolacji Wielkiej Brytanii, o mocno konserwatywnych poglądach, oskarżanego o rasizm i ksenofobię. Który więć z tych Borisów Johnsonów jest prawdziwy? Paradoksalnie obaj są jednocześnie prawdziwi i... nieprawdziwi!

Jak zwraca uwagę Wooldridge nowy premier UK jest niesamowicie sprawnym politykiem, który instynktownie potrafi "zwęszyć" nastroje społeczne, dostosować się do nich i w ten sposób zdobyć przewagę nad rywalami. Kiedy jest to "modne" uchodzi za buntownika, antysystemowca, walczącego z zatwardziałym establishmentem, choć nie ma to nic wspólnego z prawdą. Kiedy indziej prezentuje swoje konserwatywnej lub radykalne oblicze, cokolwiek tylko przyniesie mu polityczny zysk.

Dzięki tej umiejętności tak dobrze radzi sobie podczas kampanii, gdzie swoim stylem, retoryką i barwną osobowością potrafi porwać tłumy. Ale gdy przychodzi do ciężkiej, codziennej politycznej pracy to... no cóż, ci którzy pamiętają jego prace, jako ministra spraw zagranicznych w pierwszym i drugim gabinecie Theresy May w latach 2016–2018 wiedzą jak to wyglądało.

Jak sądzicie, jakim będzie premierem? Jak oceniacie wybór dokonany przez członków Partii Konserwatywnej? Dajcie znać na naszym profilu FB co o tym sądzicie!

 

Źródło: polishexpress.co.uk


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Kim NAPRAWDĘ jest Boris Johnson i jaka jest tajemnica jego politycznego sukcesu? [wideo]