Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 07 sierpień 2019 11:03 Autor: Andreas

Panama wszczęła sprawę przeciwko Poroszence

Petro Poroszenko Petro Poroszenko European People's PartyFlickrCC BY 2.0

Wiceszef administracji byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, prawnik Andriej Portnow, oświadczył, że panamskie organy ścigania wszczęły postępowanie karne i sprawdzają możliwość ukrycia dochodów przez byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę.

„Władze Panamy przez prawie miesiąc badały oświadczenie... o tym, że Poroszenko i jego świta wykorzystali Panamę do ukrycia wpływów z przestępczości, majątku i aktywów, aby uniknąć płacenia podatków do ukraińskiego budżetu, i prania funduszy skradzionych państwu ukraińskiemu... i postanowiły wszcząć oficjalne postępowania karne” - napisał Portnow na kanale w Telegramie.

Prawnik oświadczył, że złożył zeznanie pod przysięgą panamskiemu prawnikowi na temat przestępstw Poroszenki i na tej podstawie organy ścigania wszczęły postępowanie karne.

Czekamy na działania panamskich władz we wszystkich obszarach działalności Poroszenki, jego rachunków bankowych, operacji handlowych i komercyjnych. Wiemy na pewno, że jego finansowe i handlowe transakcje w rajach podatkowych miały miejsce w najbardziej tragicznych dniach śmierci Ukraińców, a po pierwszych wynikach dochodzenia pokażemy, jak i czym handlował, gdy wysyłał Ukraińców na wojnę - dodał Portnow.

Wcześniej dyrektor Państwowego Biura Śledczego Ukrainy Roman Truba oświadczył, że Biuro Państwowe prowadzi dochodzenie w 11 sprawach karnych przeciwko Poroszence i innym wysokim rangą urzędnikom. Portnow powiedział później, że Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy wszczęło nową sprawę przeciwko Poroszence o defraudację w armii, a także przeciwko byłej szefowej Narodowego Banku Wałeriji Hontarewej i urzędnikom „Ukroboronpromu”.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 07 sierpień 2019 09:36