Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Macron: Europa powinna wyciągnąć rękę do Rosji
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 29 sierpień 2019 14:06 Napisał

Macron: Europa powinna wyciągnąć rękę do Rosji

Macron: Europa powinna wyciągnąć rękę do Rosji Twitter Emmanuel Macron

Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie, w którym wezwał do zrewidowania stosunków z Rosją w celu utrzymania jej związków z Zachodem i uniknięcia zimnej wojny. – donosi agencja Associated Press.

Jak podaje AP, wtorkowe przemówienie Macrona, dzień po zakończeniu szczytu G7 we Francji, dotyczyło polityki zagranicznej. Francuski prezydent opisał rolę swojego kraju jako „równoważącej siły” pomiędzy Rosją i jej rywalami, między USA a Iranem oraz między państwami bogatymi i biednymi.

Według Macrona „wypychanie Rosji z Europy było poważnym błędem strategicznym”. Europejskie „słabości i błędy” pozwoliły Rosji zacieśnić sojusz z Chinami oraz odnowić jej wpływy w Syrii, Libii i w Afryce – twierdził francuski prezydent.

„Kontynent europejski nigdy nie będzie stabilny, nigdy nie będzie bezpieczny, jeśli nie uspokoimy i wyjaśnimy naszych stosunków z Rosją” – mówił Macron zaznaczając, że nie można zapomnieć „wszystkich naszych nieporozumień”.

Macron nie powiedział wprost, czy chce znieść sankcje UE nałożone na Rosję z powodu aneksji Krymu, ale powiedział, że nowe sankcje „nie leżą w naszym interesie”.

AP przypomniała, że Macron i prezydent Rosji Władimir Putin spotkali się w zeszłym tygodniu i zapowiedzieli nowy impuls w rozmowach pokojowych dotyczących sytuacji w Donbasie. Nie zgadzali się jednak w innych kwestiach, w tym odnośnie Syrii i tłumienia protestów opozycji w Rosji.

Kresy.pl / AP

Źródło: KRESY.PL

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)alexjones.pl Informacje ze świata Macron: Europa powinna wyciągnąć rękę do Rosji