Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Media: Snowden chce opuścić Rosję
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:02 Autor: Andreas

Media: Snowden chce opuścić Rosję

Edward Snowden Edward Snowden International Journalism Festival Photostream/Flickr/CC BY-SA 2.0

Minister sprawiedliwości Francji Nicole Belloubet zaproponowała azyl byłemu pracownikowi CIA Edwardowi Snowdenowi, który aktualnie posiada pozwolenie na pobyt w Rosji.

Wczoraj Snowden powiedział w wywiadzie dla radia France Inter, że w 2013 roku zwrócił się do francuskich władz o azyl. Wyraził też nadzieję, że prezydent Emmanuel Macron będzie mógł mu go udzielić.

W programie „Le Grand Jury" prowadzący zapytał Belloubet, co sądzi na ten temat. – Jestem za – powiedziała minister w trakcie wywiadu przeprowadzonego przez stację radiową RTL wspólnie z telewizją LCI i gazetą „Figaro”.

Jak dodała, Paryż musi przestrzegać krajowych przepisów dotyczących imigracji. – Musimy bezwzględnie przyjmować osoby ubiegające się o azyl – podkreśliła Belloubet.

Minister powołała się też na francuską konstytucję, w której jest zapisane, że „każdy, kto jest prześladowany za swoje działania na rzecz obrony wolności, ma prawo do azyluna terytorium republiki”.

Były pracownik CIA i NSA Edward Snowden w czerwcu 2013 roku przekazał gazetom „The Washington Post” i „The Guardian” tajne informacje na temat globalnego nadzoru służb specjalnych USA i Wielkiej Brytanii w Internecie.

Snowden uciekł ze Stanów Zjednoczonych i tranzytem przez Hong Kong trafił do Moskwy, gdzie najpierw otrzymał tymczasowe schronienie na rok, a w 2014 roku także zezwolenie na pobyt, które pozwala mu podróżować po Rosji i wyjeżdżać poza jej granice. W styczniu 2017 roku zostało ono przedłużone do 2020 roku.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 15 wrzesień 2019 20:45
alexjones.pl Informacje ze świata Media: Snowden chce opuścić Rosję