Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Lider wenezuelskiej opozycji z gangiem narkotykowym
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 17 wrzesień 2019 13:05 Autor: Andreas

Lider wenezuelskiej opozycji z gangiem narkotykowym

Juan Guaido Juan Guaido Alexcocopro Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Przedstawiciel kolumbijskiej organizacji praw człowieka opublikował zdjęcia, na których w towarzystwie członków gangu narkotykowego widoczny jest lider wenezuelskiej opozycji Juan Guaidó . 

To właśnie członkowie kartelu Rastrojos mieli umożliwić mu przejście przez granicę Wenezueli z Kolumbią.

Zdjęcia Guaidó zamieścił Wilfredo Cañizales, kolumbijski obrońca praw człowieka z kolumbijskiego miasta Cúcuta znajdującego się w bliskim sąsiedztwie granicy tego kraju z Wenezuelą. Samozwańczy prezydent Wenezueli, uznany przez sporą część państw zachodnich, pozuje na nich z przedstawicielami gangu Rastrojos operującego na wenezuelsko-kolumbijskim pograniczu.

Rastrojos są kartelem narkotykowym o charakterze paramilitarnym, zaś według wspomnianego Cañizalesa to właśnie oni „decydują, kto żyje, a kto umiera” w rejonie granicy Kolumbii z Wenezuelą.

Właśnie dzięki swojej obecnej pozycji gang był w stanie przerzucić Guaidó do Kolumbii, aby mógł on wziąć udział w koncercie na rzecz Wenezueli organizowanym 13 lutego w Cúcucie. Mafiosi zarządzili wtedy swoistą „godzinę policyjną” w tym regionie, dzięki czemu możliwe było nielegalne przekroczenie granicy przez lidera wenezuelskiej opozycji.

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro wykorzystał publikację zdjęć do oskarżenia tamtejszej pro-zachodniej prawicy o związki ze światem przestępczym.

Sam Guaidó bagatelizuje z kolei znaczenie zdjęć, ponieważ z okazji wspomnianego koncertu miał tego dnia robić sobie setki zdjęć z Kolumbijczykami. Nie odniósł się on jednocześnie do kwestii związków Rastrojos z nielegalnym przekroczeniem przez niego wenezuelsko-kolumbijskiej granicy.

Wiadomo już jednak, że dwaj mężczyźni pozujący z liderem wenezuelskiej opozycji są liderami wspomnianego gangu, ponieważ informację tę potwierdziły kolumbijskie służby. Prokuratura stanowa Wenezuelki zapowiedziała już z kolei przyjrzenie się całej sprawie.

Na podstawie: theguardian.com, el-nacional.com, twitter.com

 

Źródło: http://autonom.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 17 wrzesień 2019 09:28
alexjones.pl Informacje ze świata Lider wenezuelskiej opozycji z gangiem narkotykowym