Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Johnson przestraszył się rozgniewanego tłumu i uciekł
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 17 wrzesień 2019 15:07 Autor: Andreas

Johnson przestraszył się rozgniewanego tłumu i uciekł

Boris Johnson Boris Johnson BackBoris2012 Campaign TeamFlickrCC BY-ND 2.0 012

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson opuścił briefing prasowy z luksemburskim odpowiednikiem Xavierem Bettelem z powodu tłumu demonstrantów.

Nagranie zostało opublikowane na kanale Bloomberg Politics na YouTube.

Politycy mieli złożyć oświadczenie dla dziennikarzy po negocjacjach z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem. Czekał na nich tłum protestujących, którzy skandowali: „Hańba, hańba!”. Johnson odmówił wejścia na podium z dwoma stojakami na mikrofon. W towarzystwie ochrony i asystentów poszedł do samochodu.

Z kolei Bettel udał się na briefing. Zaznaczył, że był niezadowolony z negocjacji. „Czas płynie, wystarczy rozmów, czas działać” – powiedział Bettel, wskazując na wolne miejsce obok niego.

Powiedział także, że ani Komisja Europejska, ani 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej „w żadnym wypadku nie zgodzą się ponosić odpowiedzialności za ten bazar, w którym się znaleźliśmy”.

„Ucieczka” Johnsona z wydarzenia stała się już żartem. Eurodeputowany Guy Verhofstadt nazwał incydent transformacją Johnsona „z Niesamowitego Hulka w niesamowitą chandrę”. W ten sposób ironicznie skomentował oświadczenie wydane kilka lat temu przez brytyjskiego premiera o tym, że Londyn, podobnie jak „Niesamowity Hulk” wyrwie się z kajdan Unii Europejskiej.

 

Sytuacja wokół Brexitu

W tej chwili sytuacja z Brexitem jest w ślepym zaułku: brytyjski parlament sprzeciwił się porozumieniu z Unią Europejską w jego obecnej formie. Jednocześnie najwyższy organ ustawodawczy kraju jest również zdecydowanie przeciwny Brexitowi bez porozumienia.

Z kolei UE odmówiła wznowienia negocjacji i zmiany umowy.

Johnson nalega, aby Wielka Brytania opuściła UE 31 października z porozumieniem lub bez niego. Parlamentarzyści obawiali się, że Johnson bez negocjacji wyprowadzi Wielką Brytanię z Unii bez porozumienia, dlatego pilnie przyjęli projekt ustawy, który nakazuje premierowi, aby zawnioskował o przełożenie Brexitu o trzy miesiące w przypadku braku nowej umowy z UE na dzień 19 października.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 17 wrzesień 2019 09:43
alexjones.pl Informacje ze świata Johnson przestraszył się rozgniewanego tłumu i uciekł