Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata „Strefa 51”: Nowe zatrzymania w „barłogu” kosmitów
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 21 wrzesień 2019 13:05 Autor: Andreas

„Strefa 51”: Nowe zatrzymania w „barłogu” kosmitów

„Strefa 51”: Nowe zatrzymania w „barłogu” kosmitów Chris Radcliff/Flickr/CC BY-SA 2.0

Co najmniej dwie osoby zostały zatrzymane przy wejściu do pilnie strzeżonej „Strefy 51”, w której zgodnie z popularnym mitem mogą znajdować się kosmici – przekazuje agencja Associated Press.

W lipcu około 2 miliony osób zapisały się na otwarte facebookowe wydarzenie „Szturm na Strefę 51”, żeby potwierdzić teorię spiskową o tym, że ukryte są tam pozaziemskie formy życia. Wydarzenie zaplanowano na 20 września, ale na początku sierpnia sieć społecznościowa usunęła cały fanpage.

Mimo to w piątek przed bazą wojskową „Strefy 51” w amerykańskim stanie Nevada zebrało się około 75 osób. Niektóre przyszły w strojach kosmitów, a jeden mężczyzna założył czapkę z folii aluminiowej i zabrał ze sobą flagę KRLD. Zebrani wykrzykiwali od czasu do czasu „Obcy! Obcy!”.

„Strefa 51” w amerykańskim stanie Nevada od dawna kojarzona jest w świadomości społecznej z teorią spiskową o pozaziemskich formach życia. W filmie z 1996 roku „Dzień Niepodległości” baza figuruje jako laboratorium do prowadzenia eksperymentów nad kosmitami, jednak prawdziwe jej przeznaczenie nie jest znane. Amerykańskie władze potwierdziły istnienie bazy dopiero w 2013 roku, obecnie pozostaje pilnie strzeżonym obiektem.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 21 wrzesień 2019 09:50
alexjones.pl Informacje ze świata „Strefa 51”: Nowe zatrzymania w „barłogu” kosmitów