Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 26 wrzesień 2019 09:01 Autor: Andreas

Francja: rząd chce, aby dzieci bawiły się neutralnymi płciowo zabawkami. Przygotowano specjalne prawo

Francja: rząd chce, aby dzieci bawiły się neutralnymi płciowo zabawkami. Przygotowano specjalne prawo a4gpa/Flickr/CC BY-SA 2.0

Francuska rozgłośnia radiowa RTL poinformowała, że tamtejszy rząd podpisze tzw. kartę mieszanej reprezentacji zabawek, której celem jest „walka ze stereotypami związanymi z płcią w dziecięcym świecie”.

Nowy dokument będzie zawierać kilka warunków, które muszą być przestrzegane przez producentów i dystrybutorów zabawek. Na przykład, będą musieli produkować „przeznaczone dla dziewcząt zabawki naukowe” i „zabawki związane z pracami domowymi dla chłopców”. Te same zasady mają być przestrzegane jeśli chodzi o ubranka zabawek.

Jak zauważył RTL, zmienione mają zostać również opisy i instrukcje zabawek: producenci będą musieli unikać formuł typu – „robić jak mama”.

Francuska sekretarz stanu Agnès Pannier-Runacher, zaproszona do RTL powiedziała, że poprzez tę kartę chce dać wszystkim dzieciom „dostęp do świata, który otwiera pole wszystkich możliwości”. – Konstatujemy, że w branży zabawkarskiej jest bardzo mało kobiet. (…) Dzieje się tak dlatego, że małe dziewczynki nie widzą się w technice i technologii, jako inżynierowie. A to zaczyna się bardzo wcześnie, wraz z zabawkami – wyjaśniała. Według sekretarza stanu konieczne jest „zaoferowanie” dzieciom „możliwości posiadania znacznie bogatszych i niepiętnujących horyzontów”.

FLC

Za: PoloniaChristiana - pch24.plŹródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 wrzesień 2019 08:23