Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Viktor Orban na włoską nutę
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 27 wrzesień 2019 14:06 Autor: Andreas

Viktor Orban na włoską nutę

Victor Orban Victor Orban European People's PartyFlickrCC BY 2.0

Viktor Orban nie tylko rozumie komunizm unijny, ale potrafi skontrować jego obłęd w imię obrony interesu własnego państwa i jego obywateli. Jest równie charyzmatyczny jak konsekwentny i intuicyjnie wybiera alianse aprobowane przez wyborców.

Ostatni weekend dla V. Orbana był wydarzeniem wspólnie spędzonym z przedstawicielami prawicowych organizacji Włoch. Swoje wystąpienie Orban zaczął od przypomnienia  pieśni Avanti ragazzi di Budapest z 1956 roku. Zebrany tłum natychmiast podchwycił melodię wykazując się doskonale zapamiętanym tekstem poparcia Węgrów w okresie powstania. Z szacunkiem wszyscy zgromadzeni powstali jak przy hymnie. Włoska prawica krzepnie i wchodzi w alianse, dzięki którym ma szansę w kolejnych wyborach objąć stery państwa.

Krytykujący Orbana globaliści za niechęć do polityki migracyjnej usłyszeli jego kapitalną ripostę. „Tak jak nie ma zgody na przyjmowanie imigrantów, proponujemy nieograniczoną w ilościach repatriację przybyszów do krajów pochodzenia.”

Orban przypomniał, że grupa Wyszehradzka obejmująca Polskę, Czechy, Słowację i Węgry sprzeciwiły się przyjmowaniu migrantów, ponieważ napływają oni wyłącznie z przyczyn gospodarczych. Przedostając się głównie do krajów rozwiniętych przemysłowo doprowadzają je do napięć, a z czasem stagnacji gospodarczej. Po wtóre, imigranci stanowią ogromny import lewicowego elektoratu. To są zasadnicze powody, by nie akceptować obowiązku przyjmowania narzuconych liczb migrantów. Nie może być zgody na importowanie problemów zza oceanu do Europy.

Jeśli Orban naśladując Żydów dba o tożsamość Węgrów i ich dobrobyt, to chyba nie można mu nic zarzucić. Poza zręczną, dyplomacją z Zachodem – bez zbędnych umizgów, ma dobrych doradców  gospodarczych, którzy wiedzą, że konkurencyjnymi kontaktami gospodarczymi z Rosją może temperować apetyty na wpływy z każdej innej strony. Nie angażuje się też w żadne awantury wojenne. Klasa.Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 27 wrzesień 2019 10:41
alexjones.pl Informacje ze świata Viktor Orban na włoską nutę