Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kolejny radarowy wymysł uderzy w kierowców
Kategoria: Informacje ze świata   Niedziela, 23 grudzień 2012 03:35 Napisał

Kolejny radarowy wymysł uderzy w kierowców

Inspekcja Transportu Drogowego wdraża na polskich drogach nowy system odcinkowego pomiaru prędkości. Specjalne radary pojawią się na 29 odcinkach w całym kraju.

- Odcinkowy pomiar prędkości oznacza badanie czasu wjazdu i wyjazdu z odcinka trasy objętego systemem i obliczanie średniej prędkości z jaką poruszał się pojazd – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jan Mróz z Inspekcji Transportu Drogowego.

W przypadku, gdy średnia prędkość będzie większa niż dopuszczalna na danym odcinku, kierowca zostanie ukarany mandatem na takiej samej zasadzie, jak w przypadku zdjęć z tradycyjnych fotoradarów. W grę wchodzą kary od 50 zł przy niewielkim przekroczeniu aż do 500 zł przy prędkości przekroczonej o 51 km/h. Wysokość mandatów ma jednak dosyć szybko wzrosnąć.

Kontrolowane odcinki tras będą specjalnie oznakowane; na obszarze zabudowanym mogą obejmować do 10 km, a poza zabudowanym do 20 km.

Ostateczne decyzje o ich lokalizacji jeszcze nie zapadły, rozważane są miejsca ruchliwe i najbardziej niebezpieczne, głównie takie, które prowadzą przez małe miejscowości. Prawdopodobnie odcinkowe pomiary prędkości będą dokonywane m.in. na 5,5-km odcinek drogi w miejscowości Kamień (Podkarpackie) i 11-km odcinek drogi nr 50 Sobiekursk–Człekówka (Podlaskie).


Źródło artykułu: Wolne Media » Wiadomości z kraju


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 23 grudzień 2012 23:52
alexjones.pl Informacje ze świata Kolejny radarowy wymysł uderzy w kierowców