Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Oferta udziału w projekcie badawczym
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 13 grudzień 2012 17:58 Napisał

Oferta udziału w projekcie badawczym

Akademia Finansów i Biznesu Vistula pozyskała grant badawczy od instytucji finansowej. Celem projektu badawczego finansowanego z tego grantu jest opracowanie metodologii identyfikowania firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które mogą w ciągu dekady stać się globalnymi liderami.

Poszukuję osoby, która opracuje jeden z produktów realizowanych w ramach tego projektu, który określamy mianem analizy ilościowej. Analiza ilościowa polega na ocenie bilansu, rachunku wyników i innych informacji finansowych z firm w celu identyfikacji wzorców, które odróżniają przyszłych globalnych zwycięzców od lokalnych firm. Analizie należy poddać 20-30 firm z EŚiW które odniosły znaczący sukces na arenie międzynarodowej, i zestawić to z podobną próbką firm, które pozostały lokalnymi graczami. Analiza powinna też być rozszerzona o badanie dokumentów strategicznych firm (strategia, raporty okresowe). Analiza powinna zostać zakończona do połowy marca 2013 roku.

Kompetencje poszukiwanej osoby:

- znajomość analizy finansowej firm, potwierdzone prowadzonymi w przeszłości badaniami/analizami

- umiejętność wykorzystania odpowiednich narzędzi do wnioskowania statystycznego/ekonometrycznego (Excel, pakiety statystyczne/ekonometryczne)

- dobra znajomość języka angielskiego

Oferuję:

- wynagrodzenie w postaci stypendium naukowego w wysokości 12,000 złotych

- możliwość przekształcenia projektu w pracę doktorską z ekonomii pisaną pod moim kierunkiem na Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Proszę przesłać ofertę współpracy, która powinna zawierać:

- krótką informację dlaczego ten projekt Panią/Pana interesuje

- CV

- przykłady przeprowadzonych w przeszłości analiz finansowych firm

Oferty współpracy proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. najpóźniej do 20 grudnia 2012 roku (czwartek) do godziny 12:00.Źródło artykułu: Rybinski.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 grudzień 2012 23:48
alexjones.pl Informacje ze świata Oferta udziału w projekcie badawczym