Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Islandia spłaciła kredyt
Kategoria: Informacje ze świata   Niedziela, 30 grudzień 2012 15:54 Napisał

Islandia spłaciła kredyt

Kiedy w październiku 2008 roku przyszedł kryzys, a islandzka gospodarka nagle się załamała, jednym z pierwszych krajów, które zaproponowały pomoc były Wyspy Owcze. Wówczas Islandia otrzymała od Wysp Owczych kredyt w wysokości 300 mln koron duńskich, czyli około 6,7 mld koron islandzkich.

W ubiegłym tygodniu rząd islandzki ogłosił, że pożyczka, którą Islandia dostała od władz Wysp Owczych została w całości spłacona. Kiedy w 2008 roku, władze Wysp Owczych zdecydowały się na wypłacenie Islandii pożyczki, ówczesny premier Islandii Geir Haarde oświadczył, że pożyczka ta była prawdziwym gestem przyjaźni pomiędzy krajami.

Jak informuje mbl.is, minister finansów i gospodarki Katrín Júlíusdóttir spotkała się w ubiegłym tygodniu z ministrem finansów z Wysp Owczych- Jørgenem Niclasenem. Podczas spotkania omówiono dalsze plany dotyczące współpracy między dwoma krajami.

Źródło: Informacje.is


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 30 grudzień 2012 16:58