Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Rand Paul i jego flitr blokujący szpiegowanie przez komputer
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 09 maj 2015 14:14 Napisał

Rand Paul i jego flitr blokujący szpiegowanie przez komputer

Gdy we czwartek Federalny Sąd Apelacyjny orzekł, że podsłuchy jakie  Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA), prowadziła na masową skalę są nielegalne, Rand Paul był szczęśliwy. Z tej okazji ogłosił spontaniczną wyprzedaż promowanego przez siebie “NSA Spy Cam Blocker”

Rand Paul jest głośnym, zdecydowanym krytykiem działalności NSA. Republikański senator w swej kampanii prezydenckiej 2016 zapowiedział że położy kres praktykom agencji NSA , kolekcjonowania na masową skalę danych o obywatelach USA, pochodzących z tajnych podsłuchów. 

Senator zastrzegał się że ostateczne zakończenie programu szpiegowskiego będzie zależało od Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Rand Paul  pochwalił wyrok sądu apelacyjnego jako "krok w dobrym kierunku" i "monumentalną decyzję dla wszystkich miłośników wolności".

Aby uczcić tą historyczną decyzję, Paul ogłosił na Twitterze zaimprowizowaną wyprzedaż  na jego "NSA Spy Cam Blocker".

   

To celebrate today's ruling we've lowered the cost of the NSA blocker in our campaign store! Get yours now >>> https://cards.twitter.com/cards/3l4ipl/j4pd 

 
Mały kawałek plastiku noszący firmową markę Rand, montuje się aby pokryć znajdującą się na froncie laptopa lub tabletu kamerę, przez którą NSA podobno potajemnie nagrywa dźwięk i robi zdjecia. To tylko jeden z wielu gadżetów dostępnych na stronie internetowej kampanii Paula.

 

Sklep internetowy Randy Paula został uruchomiony, gdy senator  ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta. Jest jakby wersją muzealnego sklepu z pamiątkami lub uczelnianej księgarni gdzie są sprzedawane naklejki na zderzaki, plakietki, kubki, odzież i inne standardowe elementy. Można też tam kupić pokrowce na iPhone (z Randem), laptopy, słuchawki Beats by Dre, jak również (za marne 1000 dolarów) podpisany egzemplarz Konstytucji USA.

Sklep posiada również sekcję "Hillary", gdzie sprzedawane są  anty-Clintonowe koszulki i naklejki na zderzak. Można też kupić

twardy dysk Hilary upamiętniający skandal z prywatnym serwerem e-mailowym z jakiego będąc Sekretarzem Stanu, pani Hilary Clinton korzystała.

Rzecznik kampanii Randy Paula nie był w stanie powiedzieć, piątek, jak wiele blokerów kamer zostało sprzedane we czwartek. Ale mimo informacji Randa na Twitterze, że sprzedaż zakończy się o północy, produkt regularnie sprzedawany za 15 dolarów, w piątek po południu ciągle jeszcze miał cenę10 $  co oznacza, że zarówno zwolennicy Paula jak też każdy kto jest zaniepokojony obezwładniającym nadzorem rządu wciąż ma szansę aby skorzystać ze specjalnej oferty.

PS. A teraz zejdźmy na Ziemię. Sąd apelacyjny stwierdził że to co robiło NSA było nielegalne. Zakładając, że Sąd Najwyższy także zgodzi się z tym wyrokiem, to co wtedy? Kto spowoduje że  NSA usunie wszystkie informacje, które zebrano nielegalnie? Kto sprawdzi że tak się stało? Wreszcie co potem ? Kto i co powstrzyma agencję która pozostaje i działa by nie zrobiono tego ponownie? W Polsce zapewne jest tak samo, tylko nikt na ten temat nie piśnie słówka.

Źródło: Yahoo.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 09 maj 2015 20:30
alexjones.pl Informacje ze świata Rand Paul i jego flitr blokujący szpiegowanie przez komputer