Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Metrojet Flight 9268 - nie awaria ani błąd pilota. Więc co?
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 02 listopad 2015 20:12 Napisał

Metrojet Flight 9268 - nie awaria ani błąd pilota. Więc co?

Nowoczesne samoloty zwykle nie rozpadają się w locie, za wyjątkiem wybuchu spowodowanego przez bombę lub pocisk, stwierdził  Wiktor Sorochenko z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Rosji. Jest za wcześnie by wiedzieć, co jest przyczyną katastrofy.

Rozpad rosyjskiego samolotu pasażerskiego w locie nad półwyspem Synaj nie został spowodowany przez wadliwe działanie maszyny lub błąd pilota, ogłosiły linie lotnicze w poniedziałek. Pogłębia to tajemnicę, jaka otacza katastrofę pozostawiając pole do snucia teorii spiskowych.

Pojawiły się  mocne podejrzenia, związane z terroryzmem w regionie, w tym z państwem islamskim które jest jednym z celów interwencji wojskowej Moskwy w Syrii. Ale może jeszcze komuś rosyjska interwencja nie jest miła.

Aleksander Smirnow, zastępca dyrektora generalnego linii lotniczych, mówi że tragedia mogła być tylko wynikiem jakiegoś "mechanicznego oddziaływania na kadłub samolotu".

Dmitrij Pieskow, osobisty rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział że akt terroryzmu nie został wykluczony, ale prosi o cierpliwość do czasu zakończenia dochodzenia.

 

"Samolot był w doskonałym stanie", powiedział Smirnow na konferencji prasowej. "Wykluczamy usterkę techniczną i jakikolwiek błąd załogi". Smirnow mówi, że katastrofa nie mogla wystąpić z powodu usterki ani problemu z paliwem lub awarią silnika, ale odmówił sprecyzowania co miało "wpływ".

Urzędnicy Metrojet potwierdzili że ten sam jetliner doznał uszkodzenia, gdy uderzył ogonem o pas startowy podczas lądowania w Kairze w 2001 roku, ale został naprawiony przez Airbusa i od tego czasu był regularnie kontrolowany.

W Waszyngtonie, dyrektor wywiadu, powiedział, żenie ma jeszcze "bezpośredniego dowodu na  zaangażowanie terrorystyczne", ale podkreślił że nie może to być niebrane pod uwagę.

Niektórzy eksperci wojskowi wyrażają duże wątpliwości co do tego, czy państwo islamskie może mieć systemy rakietowe zdolne do trafienia samolotu na wysokości 31.000stóp. A kto ma?

Tymczasem samolot rządowy ze szczątkami 144 ofiar katastrofy przybył do Sankt Petersburga. Dwa białe ciężarowe samochody przewiozły szczątki pasażerów Kogalymavia Flight 9268 z płyty lotniska do miejskiego krematorium, gdzie prowadzona będzie identyfikacja przez krewnych.

Rosyjskie linie lotnicze przechodzą kryzys finansowy skutkiem sankcji związanych z Ukrainą. Wstrzymano co prawda płace pracownikom, ale dyrekcja twierdzi że oszczędności nie dotyczyły kwestii bezpieczeństwa lotów.

Transaero, druga co do wielkości firma lotnicza jest w trakcie bankructwa.

Jak oświadczył egipski minister lotnictwa cywilnego Hossam Kamal przed katastrofą samolotu pilot nie wysłał sygnału SOS, samolot rozpadł się w powietrzu, a jego szczątki rozrzucone są na ponad osiemnastu kilometrach kwadratowych.

Cztery główne międzynarodowe linie lotnicze ogłosiły, że rezygnują z przelotów nad Synajem, aż do czasu gdy śledczy ustalą co spowodowało katastrofę lotu 9268. To decyzje linii Lufthansa, AirFrance-KLM, Qatar Airways oraz Emiraty Flydubai mające siedzibę w Dubaju.

Tylko linie United ze Stanów Zjednoczonych, które latają w tym regionie "nie widzą potrzeby", aby zmienić swoje trasy, jak powiedział ich rzecznik w niedzielę.

Jeśli to bojownicy na Synaju są odpowiedzialni za zniszczenia rosyjskiego samolotu, mogli uczynić to tylko wówczas jeśli dysponowaliby podobnym systemu broni jakiego ożyto na Ukrainie, gdzie zestrzelono Malaysian Airlines Flight 17 - lub przez umieszczenie bomby, gdy samolot był jeszcze na ziemi.

Źródło; WashingtonPost


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 03 listopad 2015 12:43
alexjones.pl Informacje ze świata Metrojet Flight 9268 - nie awaria ani błąd pilota. Więc co?