Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Świat 2015 według Forbes'a
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 05 listopad 2015 17:16 Napisał

Świat 2015 według Forbes'a

Jak zwykle na początku listopada magazyn Forbes opublikował listę najpotężniejszych ludzi świata roku 2015. Lista ta jest ogłaszana od roku 2009. W tym roku nie zmienia się osoba z # 1.

Ale mogę Wam zręczyć że choć jest na niej prezydent Egiptu i wieli innych "dziwnycl ludzi to próżno na niej szukac takich osobowości jak Prezydent Unii Europejskiej -pan Donald Tusk czy Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, nie wiem czy mogą o tym marzyć.

Pełną listę - 73 nazwiska można przejrzeć tu:

http://www.forbes.com/powerful-people/list/

Czy to nie mówi nam aby coś o sile i znaczeniu Brukselskiej biurokracji?

Bo przecież są na liście:

 # 2 Angela Merkel

 

 # 8 David Cameron

 

 # 16 Francois Hollande

 

To na tym lista kandydatów do muzeum figur woskowych Madame Tussauds się kończy. Unia Europejska okazuje się kolosem na glinianych nogach.

Jedyny polski akcent to siódma na liście Janet Yellen której ojciec, lekarz, pochodził z Suwałk.

Kwalifikując do konkretnej pozycji w rankingu, Forbes zwracał m.in. uwagę na to nad wielu ludźmi dana osoba sprawuje władzę. Dla przykładu Papież Franciszek jest duchowym liderem ponad miliarda Rzymskich Katolików. Oceniano też jakimi środkami finansowymi ten ktoś dysponuje, lub jak duży jest  dochód narodowy w kraju którym zarządza. Ocenia się też w ilu sferach działania ma swoje wpływy i też czy aktywnie korzysta ze swoich możliwości.

Ponieważ o obecności lub nieobecności na liście oraz o kolejności można dyskutować bez końca i co bardziej istotne bez skutku , dyskusji na ten temat nawet nie rozpoczynam.

Ale ciekaw jestem co Wy o tej liście sądzicie?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 listopad 2015 17:38
alexjones.pl Informacje ze świata Świat 2015 według Forbes'a