Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Demokracja przepłynęła Atlantyk - 127 osób zabito w Paryżu
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 14 listopad 2015 00:22 Napisał

Demokracja przepłynęła Atlantyk - 127 osób zabito w Paryżu

Francuski Prezydent Francois Hollande ogłosił stan wyjątkowy, zamknięto wszystkie granice.

Wszczepianie demokracji mieszkańcom globalnej wiochy okazuje się skuteczne. Bezmyślne wzorowanie się na amerykańskich wzorcach i wkładanie przez Europejczyków nosa tam gdzie nie trzeba zaczyna owocować. Akty masowego terroryzmu zadomowiają się w Europie. Jest wielka szansa, że sytuacja będzie rozwojowa. Jeszcze parę milionów arabskich uchodźców i będzie OK.

Ofiary leżą na chodniku przed paryską restauracją.

Paryskie ulice zaczynają przypominać scenografię filmów sensacyjnych przesyconych aktami przemocy, strzelaninami, wybuchami.

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę i Paryż to udowadnia.

Proszę tego co się stało nie zrzucać na piątek trzynastego.

Policja paryska  informuje o strzelaninie w co najmniej dwóch restauracjach w Paryżu. Co najmniej dwa wybuchy odnotowano w pobliżu stadionu Stade de France, a francuskie media donoszą też o wzięciu zakładników. To najnowsze atrakcje w Paryżu.

Władze policyjne informują o 127 zabitych. To najbardziej krwawe żniwo w Paryżu od dziesiątków lat. Funkcjonariusze policji potwierdzili że 11 osób zginęło w paryskiej restauracji w 10 dzielnicy, około ponad 100 osób zostało zabitych w teatrze Bataclan, gdzie podobno wzięto też zakładników.

Dane te podane do publicznej wiadomości są anonimowe i nieoficjalne, gdyż taka jest tradycyjna praktyka policji. W razie czego można później informacjami dowolnie manipulować.

Także w piątek, późnym popołudniem słychać było dwa wybuchy w okolicy stadionu Stade de France w północnym Paryżu, gdzie odbywał się towarzyski mecz piłki nożnej Francja-Niemcy.

Nie jest jasne, czy te wybuchy były powiązane z innymi, wcześniejszymi wydarzeniami.

Ataki nastąpiły w czasie, gdy Francja utrzymywała podwyższone środki bezpieczeństwa, ze względu na światową konferencją klimatyczną, która rozpoczyna się za dwa tygodnie, podwyższona gotowość więc ma związek z obawami przed gwałtownymi protestami i potencjalnymi atakami terrorystycznymi.

Mimo tego, że Francja była w stanie podwyższonej gotowości, nie uchroniło to francuzów od ataków islamskich ekstremistów w styczniu, gdy dokonano ataków na gazetę Charlie Hebdo i koszerny sklep spożywczy. Zginęło wówczas 20 osób, w tym trzech napastników.

Odnotowano także kilka ataków lub prób na mniejszą skalę, m.in. w sierpniu w pociągu dużych prędkości kiedy to amerykańscy turyści udaremnili atak islamskich radykałów.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 14 listopad 2015 10:21
alexjones.pl Informacje ze świata Demokracja przepłynęła Atlantyk - 127 osób zabito w Paryżu