Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Napierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 01 sierpień 2016 20:08 Napisał

Napierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie

Od dziś dyrektorem biura prasowego Stolicy Apostolskiej jest Amerykanin Greg Burke, członek Opus Dei, który był ostatnio jego wicedyrektorem. Zastąpił on włoskiego jezuitę, księdza Federico Lombardiego, który piastował to stanowisko przez ostatnie dziesięć lat.

Teraz widzicie w jakim kierunku zmierza Watykan? Wkrótce robotę tam dostanie cywil Sowa!

Jest wiele głosów potwierdzających że Opus Dei to groźna sekta. Przejrzałem regulacje tej organizacji, mam podobne wrażenie.

Opus Dei został oskarżony o wspieranie totalitaryzmu w pierwszej połowie 20 wieku, a potem rządy skrajnej prawicy. Historia Opus Dei paralele, że konserwatywnej dyktatury Francisco Franco w Hiszpanii, a została opracowana podczas kłopotliwych latach okresu międzywojennego, wraz z dyktatur Salazara i Adolfa Hitlera i reżimu faszystowskiego Benito Mussoliniego. Niektórzy ministrowie Franco byli z Opus Dei.

Gregory Joseph Burke (ur. 8 listopada 1959 w Saint Louis) - amerykański korespondent telewizyjny sieci Fox News Channel. Były korespondent magazynu Time w Rzymie. W czerwcu 2012 został mianowany doradcą ds. strategii komunikacyjnej jako specjalny konsultant Watykańskiego Sekretariatu Stanu  współpracował z księdzem Federico Lombardim, dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, który kieruje jednocześnie Radiem Watykańskim i Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym. Od 1 lutego 2016 jest zastępcą rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej.

W dniu 11 lipca 2016 został mianowany dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Świętej (czyli rzecznikiem prasowym papieża), wraz z Palomą García Ovejero jako jego zastępcą. Urząd ten obejmują z dniem 1 sierpnia 2016 roku.

Mam złe przeczucia. Opus Dei to rzymska odmiana masonerii.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 03 sierpień 2016 11:26
alexjones.pl Informacje ze świata Napierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie