Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Energia Elona Muska solarne szklane dachy
Kategoria: Energia   Piątek, 12 maj 2017 07:55 Autor: admin

Elona Muska solarne szklane dachy

Ten facet ma imponujący rozmach. Od Tesla Motors (elektryczne samochody i akumulatory), przez Solar City (elektryczne panele i pokrycia dachowe), Hyperloop (transport z szybkością dźwięku), Open AI (technologie sztucznej inteligencji w Open Source), Neuralink (próba fuzji AI z ludzkim mózgiem), a na Space X (loty kosmiczne) skończywszy. I wcale nie jest pewne, że to wszystko...

Tymczasem jednak pokrycie dachowe. Zapowiadany od kilku miesięcy projekt wchodzi na rynek i jeszcze w tym roku będzie dostępny w USA. Pokrycie dachowe, które nie tylko jest trwalsze od konwencjonalnych dachów, ale generuje prąd. Jak panele słoneczne.

Płytki są z tworzywa szklanego, pokryte swojego rodzaju folią, która przetwarza światło w energię elektryczną. Całość jeszcze jest szkliwiona, by ją zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi.

Pierwsza oferta to 4 rodzaje pokryć w 4. różnych stylistykach. Wyglądają one tak:

Elona Muska solarne szklane dachy

Elona Muska solarne szklane dachy

Elona Muska solarne szklane dachy
Elona Muska solarne szklane dachy

Porównanie cen dotyczy realiów amerykańskich i konkurencyjnych pokryć ceramicznych. Dach pana Muska ma kosztować taniej, niż konwencjonalne ceramiczne pokrycia. I to poza kwestią oszczędności na rachunkach za prąd, poza kwestią rządowych subsydiów na nowoczesne technologie pokryciowe i włączywszy w to transport i robociznę. Co ciekawe, za klucz do zminimalizowania ceny pan Musk podaje swoje własne rewolucyjne ponoć rozwiązanie kwestii transportu i logistyki dystrybucji dachów na miejsce docelowe. Nie bez znaczenia dla logistyki dystrybucji jest także relatywnie niska masa (w stosunku do masy ceramiki) rozwiązań Solar City Elona M. No i w bieżącym roku produkt wchodzi na rynek USA, ale od roku 2018 ma być dostępny dla wszystkich zainteresowanych na całym świecie.

Elona Muska solarne szklane dachy

Oczywiście do solarnego dachu aż się prosi akumulator Tesla Powerwall 2 (14 kWh) za jedyne 5,5 tyś USD. No i w sprzyjającym klimacie (także politycznym) można by się od sieci uniezależnić...

Źródła:
Electrek
AnanHQ

Za: Efekt Setnej Małpy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 12 maj 2017 08:52
alexjones.pl Technologia i nauka Energia Elona Muska solarne szklane dachy