Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Energia Francja zmniejszy udział elektrowni nuklearnych w produkcji energii
Kategoria: Energia   Sobota, 11 październik 2014 07:56 Autor: admin

Francja zmniejszy udział elektrowni nuklearnych w produkcji energii

Francja zmniejszy udział elektrowni nuklearnych w produkcji energii foto: Wikimedia Commons/CC
Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło projekt ustawy, który przewiduje zmniejszenie udziału energii nuklearnej w produkcji prądu. Ustalono, że do 2025 roku udział elektrowni atomowych w produkcji energii elektrycznej zmaleje z obecnych siedemdziesięciu pięciu do pięćdziesięciu procent.

Ekolodzy są usatysfakcjonowani, ponieważ Francja - pierwsza w Europie potęga nuklearna dla celów pokojowych - dała, ich zdaniem, przykład innym. Działaczom Zielonych chodzi o to, aby zamknąć niebezpieczne, według nich, dla środowiska elektrownie atomowe i skoncentrować się na energii odnawialnej. Ta ostatnia - według ustaleń Zgromadzenia Narodowego - ma zwiększyć swój udział w produkcji prądu do 32 procent w roku 2030.

Ustawa ma to być swoistą rekompensatą za rezygnację z ekopodatku nakładanego na ciężarówki. Polskich komentatorów zastanawia fakt, iż w czasie niedawnej wizyty polskiej premier Ewy Kopacz w Paryżu prezydent François Hollande namawiał na odejście od węgla i korzystanie z energii nuklearnej.

jkl


Źródło: Lewica.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 11 październik 2014 17:51
alexjones.pl Technologia i nauka Energia Francja zmniejszy udział elektrowni nuklearnych w produkcji energii