Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Energia Naukowcy utworzyli materiał zdolny do magazynowania energii słonecznej
Kategoria: Energia   Wtorek, 12 styczeń 2016 18:26 Autor: admin

Naukowcy utworzyli materiał zdolny do magazynowania energii słonecznej

Naukowcy utworzyli materiał zdolny do magazynowania energii słonecznej foto: MIT

Pracownicy naukowi prestiżowej amerykańskiej politechniki, MIT zdołali uzyskać zupełnie nowy typ materiału stałego, który może utrzymywać ciepło słoneczne. W wyniku działania światła słonecznego, materiał zmienia swój skład chemiczny, a następnie można z tego skorzystać poprzez kontrolowane wydzielanie dużej ilości ciepła.

Po oddaniu energii materiał powraca do normalnego stanu i znowu zaczyna gromadzić energię słoneczną. Jeśli amerykańscy badacze dokończą trwające obecnie badania, wtedy środek znany teraz jako azobenzen, wkrótce znajdzie się w powszechnym zastosowaniu w codziennym życiu.

Wyobraźmy sobie na przykład, że powłoka taka w mroźne dni może być nawet wykorzystana do rozmrażania przedniej szyby samochodu lub do stworzenie specjalnej ciepłej odzieży. Technologia produkcji azobenzenu nie jest na szczęście bardzo skomplikowana. Obiecujące jest jednak to, że produkcja nowego materiału powinna być stosunkowo tania.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza Meir Sobota, 16 styczeń 2016 20:41 napisane przez Meir

    Hmmm... Pomnę jak w połowie lat '80(?)dane mi było czytać w "Przeglądzie Technicznym" chyba o rewelacyjnym odkryciu minerału zwanego węglinem. Coś jak węglan, bo z tej samej rodziny związków ale nieco "kośnięty" ponieważ twardy miał być jak diament i... idealnie "fobowy", tzn. nic się go nie trzymało: na pokrytą nim szybę można było lać dowolne ingrediencje: tłuszcze, smary, oleje, smołę, błoto, wodę, kupę - wszystko spływało po ułamku sekundy pozostawiając szybę w stanie idealnie czystym. Zero wycieraczek, przy najlepszych chęciach nawet korundem szyba nie do porysowania - słowem ideał dla przemysłu samochodowego i wojskowego!!! I co? - i ciszaaa!!! Nawet w Internecie!! Podobnie jak superantybiotyk stafilokokcyna-tłukący do zera gronkowca złocistego & gramdod. i gramujemna ferajn wynalazek prof. Lachowicza czy japoński wynalazek - bateria słoneczna & superakumulator prądu - dwa w jednym: poliacetylen. Karosa nim pokryta i zero akumulatorów bo i generuje prąd i nim się ładuje... I co? Ciszaaa!! Zapewne na dekady utkwiły głęboko w sejfach żydowskich banksterwó-bilionerów gdzie są spadkiem ich pejsatych jak dziadkowie wnusiów i prawnusiów... no i czekają... na co? A na lepsze czasy kiedy światowe żydowskie ogłoszą z tryumfem o kolejnych odkryciach jakiegoś genialnego (niczym złodziej OTW i STW niejaki A.Einstein) Mordechuja Zweisteina czy innego Srula Jacobiego!!

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 12 styczeń 2016 22:45
alexjones.pl Technologia i nauka Energia Naukowcy utworzyli materiał zdolny do magazynowania energii słonecznej